Sci-fi, Fantasy, Cyberpunk a Steampunk roleplay fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Incident (Archívna časť z Facebooku)

    Radian Erechtenion
    Radian Erechtenion
    Eklips Engineer
    Eklips Engineer


    Počet príspevkov : 127
    Join date : 28.08.2010
    Bydlisko : Cidela

    Incident (Archívna časť z Facebooku) Empty Incident (Archívna časť z Facebooku)

    Odoslať  Radian Erechtenion So august 28, 2010 11:43 am

    Prológ:
    Oficiálné informácie:
    Zatiaľ nevyjasnený útok iridiovú rafinériu, kompetentný vlastník sa odmieta vyjadriť k incidentnu. Rafinéria bola počas výbuchu pod zmluvnou ochranou spoločnosti Eklips. Tá samotná sa tiež nevyjadruje avšak ustočnuje pátranie po vinníkoch. Nepodarilo sa získať žiadne relevatné obrazové udaje keďže bola uzavretá celá planéta.

    Neoficiálna správa veliteľa: Prepadnutie inicioval Blood pack vydávajúci sa za kontrolórov koncilu . Prebehol boj, pri ktorom boli zaznamenané straty na obidvoch stranách. Útočníci nainštalovali nálože a niektoré sa im podarilo odpáliť ale zvyšok bol deaktivovaný a makro holografický systém vyprojektoval umelý výbuch . Došlo k značnému poškodeniu, ktoré je však napraviteľné . Rafinéria funguje na 40% kapacity.
    Osoba, ktorá vidala objednávku na prepad neznáma. V štádiu vyšetrovania.


    Karga

    *Tak bude to?!* zahučal som nervózne na ľudského úradníka, ktorý mi vybavoval odlet z Citadely. Bol som tu zaseknutý, a to len kvôli hlúpym príletovým senzorom. Tie na mojej lodi zachytili nejaké nelegálny náklad, a vyhlásili ma za pašeráka. Nakoniec sa ukázalo, že to boli len nezaregistrované staré produkty z Tuchanky. Nazúrilo ma to, a riadne. Aktuálne som zákazku nemal, ale plánoval som odísť na Omegu. Už som tam mohol byť pár dní.
    *Spomalení ľudia!* zavrčal som naňho, a vytrhol mu z ruky podávané dokumenty, ktoré povoľovali odlet. Človek sa len zatváril vyplašene a stiahol sa do úzadia za svoj pult.
    Títo ľudia sa tu množia kade tade... ešte pár mesiacov dozadu ich tu bolo pomenej, a teraz sú všade! Ako muchy! Otravné, a špinavé. A pri rozmačknutí z nich zostane nepríjemný smradľavý bordel. Už som mal aj česť roztrhať pár ľudských žoldákov, a zlodejov. Nebolo to ani trocha iné od turianov, asari alebo salarianov. Ich kosti však lepšie praskali, a navyše boli ujačaní ako malé dievčatká.
    Prechádzal som dokmi, a vačšina obyvateľov sa mi zdaľeka vyhýbala. Ked som kráčal okolo nich, na tvárach sa im zjavil neistý výraz. Často ustrašený. Krogani sa však v mojej prítomnosti správali normálne a pokojne, a vačšinou mi aj kývli na pozdrav.
    Tí, ktorí ma spoznali ako slávneho Karga Uvenka, sa bud uklonili alebo sa robili že ma nepoznajú. Ktokoľvek z nich mohol byť môj další cieľ.
    Konečne som sa dostal k svojej lodi. Bola už odokmnutá, a mohol som odletieť. Nejaký človek tam ešte robil inšpekciu vonkajšieho plášťa.
    *Vypadni!* zrúkol som a chytil ho za ruku.
    *Vypadni od mojej lode.*
    Človek zajačal od bolesti, a zutekal preč. Asi som mu príliš stlačil tú úbohú rúčku.
    Všetci tí ľudia sú nejakí makkí úbožiaci.
    Napokon sa mi podarilo nasadnúť do lode, a úspešne ju naštartovať.
    Dovidenia, Citadela! pomyslel som si slastne, ked sa lod odpojila od doku a začala sa vznášať v priestore.


    Aisiry

    Comandér to zobral pekne zostra a nešetril ma ani na chvíľku . Z časti sa vyhrážal, argumentoval zmluvou. Iste je to pochopiteľné zdemolovaná rafinéria to sa nepodobá na splnenú úlohu .Po pravde myslím, že v skutku oceňoval, že zostala aspoň sčasti pokope .
    Vlastne mala by som hovoriť komandérka keďže je tiež Asari, to však veľa nemení možno len to, že čo sa týka poučovania, funguje je to inak ako u iných rád. Tých treba stále bičovať a tlačiť múru inak sa im nezlepší organizovanosť ani za mak . Napriek neúspechu pri úplnej obrane ma poverili aby som vystopovala zdroj . *smiech* Chcú ma prehodiť tej tej tlupe kroganov a vorshov. Čo to som u niektorých nie asarijských postrehla. Závisť nad oddanosťou mojej posádky ako ku veliteľovi. *znova smiech tentoraz taký škodoradostnejší* Iste si myslia, že som ich lojálnosť kúpila svojou príťazlivosťou a ... Môžem to brať ako kompliment alebo aj nie. Rozhodne ma to pobavilo . Aké typicky patetické.
    Takto si krátila chvíľku v omega klube . Rozmýšľajúc nad ďalším postupom. Napriek tomu, že aj tu pracuje pre eklips nieje tak oblečená aby nepútala zbytočnú pozornosť.
    Vorshov vylúčila zo zoznamu aj keby sa niekto z nich našiel ochotný iste by to na nič nebolo. Takže Krogani. To bude asi problém. Nieže by ich bolo ťažké nájsť *smiech*.
    A čo tak z iného konca. Kargo Uvenko to by možno byť . Je nezávislí ale niečo možno bude vedieť stačí keď prihodím niečo čo by ho zaujímalo. Pravdu povediac asi jediné čo Kroganov zaujíma je zbaviť sa Genofágu a začať novú inváziu.
    Dopila svoj drink a všimla si, že je objektom obdivu . *temný úsmev hovoriaci krása zabíja * Potom odišla von a ku svoju lodi .
    Bude to chcieť niečo úderné, niečo čomu ani on neodolá.


    Karga

    Lod ma konečne upokojila. Prelet cez citadelový mass relay prešiel veľmi hladko, a ja som z neho vystúpil nedaľeko Omegy. Omega nebola pri prílete ani zdaľeka tak epická ako Citadela, za to však mala svoju pravú atmosféru, a rozhodne sa mi pozdávala viac. Citadela bola príliš formálna, čistá, peknučká, ale Omega bolo to pravé pre bytosti z galaxie môjho typu. ( http://masseffect.wikia.com/wiki/Omega )
    Pristál som v najbližšom voľnom doku, a o nejaké pristávacie povolenie sa ani nezaujímal. Turián ktorý doky spravoval ma dobre poznal, a ešte lepšie vedel, že ked sa mi postaví do cesty, neskončí pekne. Na Omege som mal vlastne pod palcom dosť veľa indivíduií. Síce podivíni, ale vplyvní a bohatí podivíni. Niet sa čo čudovať, ked tu začínala moja kariéra nájomného žoldniera. Prešiel som cez úzku chodbu a vyšiel rovno do ulíc Omegy. Nezmenilo sa nič za posledné mesiace - hlasitá hudba z miestnych barov, špinavé ulice, zatuchnutý vzduch, podivní obyvatelia. Jedna vec ma však zarazila. Po uliaich sa špacírovalo aj veľké množstvo ľudí.
    A odkiaľ sa tu tí nabrali? Po Citadele už obsadzujú aj Omegu?!
    Iba som nad nimi zakrútil hlavou. Zbytočne sa rozčulovať - sú neskúsení, a budú len ľahšie ciele, ako vytrénovaní turiáni alebo salariáni. Najviac mi vadili asarijky. Svižné a rýchle, navyše z tou ich biotikou. Jednoducho na porazenie. A tiež ako jediné sa dožívajú približne rovnako ako krogani.
    Vošiel som do jedného z barov a rozhliadol sa okolo.
    Bolo tam celkom rušno. Pár ľudí, batariánov. Nejaký ten turián a kde tam asari.
    Sadol som si za jeden zo stolov a čakal na niekoho, kto zoberie objednávku. Neznášal som stoličky, ktoré boli len pre rasy ako asarijky, turiánov, salariánov a najnovšie aj ľudí. Nedalo sa na nich sedieť, príliš malé a úzke. Našťastie pre kroganov existovali tiež.


    Aisiry

    Krogan nieje niečo čo sa dá ľahko prehliadnuť aspoň v dnešných časoch . Stalo sa iba zhodou náhod, že mnou hľadaný Karga momentálne dorazil do Omegy.
    *skúsime teda niečo * pousmiala sa v duchu chystajúc plán.
    *vrátime sa späť do baru*
    Bol neprehliadnuteľný usadený na veľkej sedačke, ktorú zaberal sám. Vlastne viacerí by sa tam už nezmestili. Alebo nikto iný sa tam už zmestiť nechcel .
    Sadla niekde krajom mimo jeho dosahu, vlastne na opačnom konci baru.
    Barmanovi dala malý holoprojektor aby ho predal Kargovi.
    Správa obsahuje nahrávku :
    Ak stojíš o biznis o 30 minúť v hangáre číslo 3 .


    Karga

    Čašníkovi trvalo riadne dlho kým vôbec ku mne došiel. Robil sa, že niečo čistí v bare, a stále niečo pripravuje. Z mojich skúseností som vedel, že sa len odhodláva prísť ku mne a opýtať sa čo chcem. Mal som mu samozrejme za zlé, a tak ked prišiel ku mne, iba som naňho zazeral. Chudáka oblial pot, no v tom ma barman zavolal k pultu. Viditelne sa mu uľavilo.
    *Čo už len TEN chce?* pozeral som na barmana. Nechcelo sa mi postaviť, prišiel som si sem oddýchnuť. Napokon som vstal, po ceste drgol čašníka, ktorý s buchotom padol na zem, a s úškrnom som sa spýtal barmana čo chce.
    Niekto tu pre vás nechal správu... oznámil pokojne a podal mi holoprojektor.
    Pustil som si to.
    *Prečo nemôžu za mnou prísť osobne? Dúfam, že to bude nejaké prepadnutie, aspoň niekoho konečne zabijem po dlhom čase...* pomyslel som si s chuťou a odchádzal z baru do hangáru číslo 3.
    Po chvíľe som ho našiel a pomalým krokom vstúpil dovnútra.


    Aisiry

    Hangár čislo 3 . Aisiri tam už čakala . Všetky ostatné vchody boli obsadené scoutmi z maskovaním . Monitorovanie biorytmov každého z nich bolo napojené na poplašný systém. Okrem toho boli v dvojciach. V samotnom hangáre boli na každej strane po jednom scoutovi s maskovaním . Priestor pred vchodom, ktorým prišiel bol kompletne vypráznený prekážky mala Aisiri až za sebov. Len proti opatrenia, nemala v úmysle zabiť ho, aspoň nie zatiaľ.
    Sama mala zbroj comanda čierno sivé, pruhovanie v kritických miestach zhrubšené.. Biotika pripravená zasiahnúť ak by sa niečo zvrtlo, warp, zdvyh, kinetické pole a podobobné. Smg s incendary amo ako záloha.
    ,,Poďme sa baviť obchodne, tam von bolo príliš veľa ufňukancov " tvárila sa polovážne .
    Aktivola na zemi položené holoprojektory.
    ,,Týchto worshov chcem mŕtvych a od ich veliteľ chcem mená posledných 5 klientov "


    Karga

    Prvé čo ma napadlo pri vchode do hangáru a prvom rozhliadnutí.
    Asari. Vysoká bezpečnosť, kvalitná ochrana, viac ako dosť podozrivé. Taká opatrnosť môže znamenať len niečo dôležité. Pomaly som kráčal stredom k Asari. Stráže naokolo som si nevšímal a iba som na nich hodil arogantný posmešný úškrn. Celkom sebaisto som sa dostavil k Asarijke, a spýtavo na ňu zazeral. Nemal som ich moc rád, ale ked ide o zákazku, dokázal som sa baviť s kýmkoľvek. Okrem ľudí.
    Jediným pohľadom sa mi podarilo zachytiť a zhodnotiť ozbrojenie a obrnenie všetkých žijúcich jedincov v hangári. Na to som mal veľmi dobré oko, a všetky existujúce zbrane som ovládal na jednotku. SMG, a zbrane na veľkú vzdialenosť aspoň teoreticky.
    Asari napokon prehovorila, a holoprojektory mi ukázali ciele. Išla hned k veci. Aj ked som nebol zvedavý, a nikdy som sa takúto otázku nepýtal, nedalo mi to.
    ,,To je všetko? Načo tá opatrnosť?'' podozrievavo som sa na ňu zahladel.


    Aisiry

    ,,Takže žiadny problém ani keď poviem, že veliteľ je krogan?"
    Nemienila sa veľmi zdržovať rečičkami aj keď v podstate ju to niekedy bavilo.
    ,,Opatrnosti nikdy nieje dosť, je dostatok vydríduchov, čo by radi srkali svoj nos kde nemajú a okrem toho nieje nič lepšie ako ostrý dryl. Aby nezmäkčeli, je dobre môcť sa spoľahnúť na krytý chrbát."
    Mierne sa pousmiala .
    ,,Vy Krogani viete byť veľmi nebezpečný keď chcete a ja mám plány do budúcna, ale beriem to toto stretnutie profesionálne, to isté čakám od partnera. "


    Karga

    Povedala mi že veliteľ je krogan. To mi teda vadilo, a dosť.
    ,,Nemám záujem, kroganov nezabíjam.'' mávol som rukou, otočil sa, a odchádzal z hangáru.
    Hned mala povedať, že ten dôležitý je krogan. O takéto misie som naozaj nemal záujem. Namiesto toho radšej môžem riešiť genophage.
    ,,Vieme byť veľmi nebezpečný, a tak sa preto do kroganov nestarajte. Profesionál už dlho nie som.'' dodal som pri odchode a pomaly kráčal preč.


    Aisiry

    ,,O zabíjaní kroganov nebola reč." dodala za odchádzajúcim Kargom .
    ,,Ale v poriadku som ochotná zaplatiť aj za smrť tých vorsha."
    Som zvedavá či sa chytí, ak sa nebude spolupracovať tak sú iné cesty . Heh stavím sa, že Blood pack by bol celý bez seba aby zistil prečo na nich zaútočil Krogan a ešte taký silný a povestný . Stiahne na seba pozornosť a ja budem môcť priškripnúť jedného z vodcov. V každom prípade sa bude vyrovnávať skóre.
    ,,Takže?" zvolala za odchádzajúcim .


    Karga

    Zastavil som a otočil sa k nej spať. Aj tak som jej nemienil veriť že sa do toho nezapletie žiadny krogan, ktorého budem musieť v zápale boja odstrániť. Potom však odstránim ich.
    ,,A prečo práve tito vorcha? Sú niečím výnimoční? Pokiaľ viem, tak neexistuje dôvod zabiť pár bezvýznamných vorcha, ktorí dosahujú inteligencie zvieraťa a na vyšší post ako radový vojak sa nikdy nedostanú. O čo ide naozaj?'' priblížil som sa k nej len na jeden meter a naklonil sa dopredu. Bolo na čase trocha pritvrdiť a dostať z nej pravdu von. Alebo aspoň časť pravdy.


    Aisiry

    ,,Povedzme, že niekto ma mierne sklamal, tak, že ich podcenil a nepostaral sa o nich poriadne, banda hlupákov dostali čo mali . ale späť t objektom nemám čas sa zapodievať každou vecou . chcem aby zmizli a chcem aby to spravil niekto, kto robí veci poriadne . "
    Je trochu blízko dúfam, že si nemyslí že ma naberie tým Kroganským trikom . V každom prípade sa míli ak si myslí že dokáže vytasiť a zamieriť rýchlej než by som ho stihla odhodiť biotickým alebo ustúpiť warpom. Nieje sa čoho obávať stačí zostať sústredený a všetko bude tak ako má .
    Neustúpila ani trochu nebol dôvod nikto z nich nemal momentálne dôvod zaútočiť . A to tých vojakoch bola pravda. Zanedbali rozkazy a dostali adekvátny trest . A taktiež by bolo vhodné zbaviť všetkých svedkov .
    Nahodila pobavený výraz . Ano zatiaľ ale keď dostanú rozum bude to problém .


    Karga

    ,,Hmm,'' pozrel som jej do očí a vzpriamil sa.
    Budem sa robiť, že som na to skočil, a že to pre ňu urobím na jednotku.
    Mienim si však zistiť, čím sú tí vorcha špeciálni, a dalšie bližšie informácie o nich. Možno to splním, ale ked zistím, že ma klamala, a zabitie tých vorcha bude len nejaký trik, tak ju roztrhám na kusy. Doslova. Kebyže ma napadnú, mám už od začiatku plán na rýchly a účinný únik. Hangár bolo výhodné miesto.
    ,,Dobre teda.'' prikývol som súhlasne.


    Aisiry

    ,Existuje mhoho skrytých výhod, ktoré odhalíš až potom nieže by ste oceňovali nepriame záležitosti ale i tak ," dodala veľmi tajomne .

    ,,Sme teda dohodnutý, nechajme zbrane zbraňami, nerada by som nejak upútavala pozornosť Omegy "
    asi před 3 měsíci · Smazat příspěvek


    Karga

    ,,Zbrane som sa ani nedotkol.'' povedal som s úškrnom a pomalou chôdzou opúšťal hangár.
    Tak uvidíme čo sa z toho vyklube. Ked tam bude ten krogan, možno bude mať novinky. Všeobecne o kroganoch, genophage, z Tuchanky. Vačšina kroganov sa vôbec o tieto veci nezaujímala, ale ja ich myšlienky zmením, už zabudli na starú hrdosť svojej rasy, vyzdvihnem kroganov opať do galaktických výšin, a potom sa pomstíme tým slizkým salarianom a ostatným zradcom. Len treba vyriešiť genophage, a zjednotiť kroganské národy.
    Z týmito myšlienkami som opúšťal hangár.


    Shal´drien

    Shal´drien sledovala s napätím tento rozhovor. Nenápadnosť bola jej druhé meno. Niektorí ju skrátka ani nechceli vidieť. Jej loď pred pár dňami skočila blízko Omegy, tak využila príležitosť nabrať síl, palivo a munície. V každom prípade si všimla Krogana a kde sú Krogani, tam sú i problémy. Akonáhle ho videla smerovať k Hangáru č.3 pobrala sa prezvedieť viac. Obísť bezpečnosť dalo trošku zabrať nakoniec však sa dostala dosť blízko na to, aby zachytila podstatné informácie, ale dosť ďaleko, aby nebola odhalená.
    *Zabíjanie Vorchov?* spýtala sa sama seba v mysli.
    Migrujúca flotila je určite na opačnom konci vesmíru, nezaškodilo by skrátiť si čas zakázkou, ovšem, podľa toho, či nie je podlá. S touto myšlienkou stisla tlačidlo na plazmovej puške, ktorá nabila generátor a počkala, kým asarijka osamie. Nejako tušila, že jej služby by sa mohli hodiť...


    Aisiry

    ,,Drahá si dobrá, že si dokázala prejsť popri mojích hladkách ale nemysli si, že som si ťa nevšimla" Aisiri sa otočila a pozrela sa smerom na narušiteľa .
    ,,Neviem, o čo ti ide a čo tu hľadáš no mala by ozrejmiť, lebo inak to budeme muiseť poriešiť tým menej civilizovaným spôsobom" Bariéry a štít mala aktivovaný a biotiku pripravenú .
    ,,Všetky hlaidku sú v poriadku, zatiaľ nič nespravila uvidíme o čo jej ide možno by sa dalo použiť." pomyslela si .
    ,,Tá zberba, čo ma na toto poslala možno čoskor bude musieť mnohým nebezpečenstvám ale zatiaľ svoju prácu odvediem." pokračovala v úvahách. Bola zástancom chirurgických zásahov a infiltrácie a otvorené útoky pokladala ža mrhanie silami .Zrada to nebola, a konieckonvo tu sa za zradu berie skoro všetko takže si z toho nerobila ťažkú hlavu . A nemyslela si, že bude môcť z Eklips odísť len tak . Osobne proti službe u nich nič nemala, no ano mala. Vedela, že to je syndrom každej organizácie zaoberajúcej sa takýmto remeslom. Ale aj tak jej to prekážalo, pašeráci, kupčenie s drogami . Blablabla iste je to plán ale niekto tam hore je trochu mimo. Však on tam dlho nebude trochu počkať a ten slarián zhebne aj sám. Ak by aj odišla nebola by to ani tak zrada ako potreba zmeny. Ale ak by chcela odísť určite by to pokladali za zradu a možno by na mňa poštvali aj Karga . *smiech* určite by nevedel čo skôr či roztrhať mňa alebo poboriť prvú základňu eklips na ktorú narazí .
    ,,Počúvam!"


    Shal´drien

    Shal´drien sa vzpriamila a ruku neprestávala držať na spúšti plazmovej pušky. Naučila sa pri jednaní s rôznymi organizáciami, že človek musí mať vždy po ruke "náhradné riešenie".
    "Trošku som si vypočula Váš rozhovor," začala zoširoka, "Krogan je dobrý a nemilosrdný bojovník, no myslím, že by ste mohli moje služby oceniť. Navyše to, čo sa stalo Eklipsu nebolo správne. Motivuje ma to."
    Mohla hovoriť viacej, ale nechcela asarijku zaťažovať zbytočnými detailami. Isto, Eklips nie je svätá organizácia, ale naučila sa miesto dobra často voliť menšie zlo.
    "Nie som drahá," odvetila, "u quarianov sú spoločenské dobrá vyššie ako osobné statky. Tak ako, dohodneme sa?"


    Aisiry

    ,,Tak teda predložím ti ponuku dostaň tie mená z toho kroganského veliteľa a tiež dostneš zaplatené samozrejme bude v tvojom záujme sa mu vyhnúť. Nevyžadujem aby si ho zabila chcem len tie mená . "
    ,,Pre teba by nto nemal byť problém ak preklzneš pomedzi mojích skautov tak preklznuť do Blood packu bude iste hračka"
    ,,A to čo sa stalo stalo sa,to nemusí trápiť nikoho ."
    ,,Tak bereš to ?" Aisiry sa cítila spokojne ale nepoľavovala z ostražitosti .


    Shal´drien

    "Len mená?" Shal´drien sa tvárila ľahostajne, no táto zakázka jej imponovala. Nebolo to chladnokrvné zabíjanie, bolo v tom niečo viac. Vo vnútri sa celá zachvela. Na znak dobrej vôle zaistila pušku a dala ruku dole zo spúšte.
    "Uvedomuješ si, že Kroganská ochrana je dobrá, no ale nič, " Shal´drienin úsmev bolo vidno aj cez masku obleku, "ale toto zlatíčko to spraví, ak sa mu nebude chcieť rozprávať."
    Rukou prešla po kapsulke s vírusom. Bol to jej najnovší objav, dokázal degradovať telesnú štruktúru akejkoľvek bytosti do 15 minút. Nebezpečne účinná, a ak aj nie ostávala po tom čistá práca.
    "Beriem to," riekla, "vravela som, že sa vám môžem hodiť"
    Žmurkla na asarijku.


    Aisiry

    ,,Ak nebude chcieť hovoriť dostaň to z neho. "
    ,,skvelé pomyslela si hned tri muchy jednou ranou ." pomyslela si .
    ,,sme dohodnutý"


    Karga

    Takže ''len'' zistiť pár mien? Určite je v tom niečo viac, od toho veliteľa sa to dozviem jednoducho. Našťastie ma všetci krogani dobre poznajú, a som ich idol, ikona, takže nebude problém z neho všetko dostať. Každý predsa dobre vie, že kroganom bezdôvodne neubližujem. A čo sa týka vorcha, predpokladám, že patria k nemu. Celé mi to pripadalo ako dalšie intrigy medzi organizáciami. Krogani a vorcha tvoria vačšinu Blood Packu, ak nie vôbec celý. Usúdil som, že moje ciele patria k Blood Packu. Aj ked to nebolo isté, plánoval som sa tejto teórie držať až kým nenájdem viac informácií.
    Na Omege bolo mnoho vorcha, často sa stalo že sa premnožili, a dotyční s nimi mali plno práce. Ale Blood Pack problém nájsť nebol, a už vôbec nie pre krogana ako ja. Blood Pack som totiž finančne podporoval, peniazmi z mojich zákazok. Aj tak som veľkú časť peňazí sám nevyužil, maximálne na zbroj, zbrane, doplnenie zásob a opravu lode.
    Zdvihol som ruku, dvakrát na ňu ťukol, a nasmeroval omni-tool do tváre.
    Správa, ktorú som o pár sekúnd poslal, zapípala v interkome jedného konkrétneho krogana na Omege.
    ,,Uvidíme čo zamýšľajú.''


    Shal´drien

    Shal´drien so zmiešanými pocitmi odchádzala. Aisiry jej určite nepovedala všetko. Z letmých informácií sa dozvedela, že patria k Blood Packu a zrejme je to nejaká vojna dvoch korporácií, dlho skrytá, až kým to jedna strana neprestrelila. *tak toto bude zrejme viac, ako len jednoduchá akcia typu tam a späť* Nenápadne začala zháňať informácie. Ani sa nemusela vypytovať, chvastaví členovia posádok vytrúsili toľko vecí, že to pomaly vedel každý v bare. Väčšina ale bola opitá a rýchlo zabúdali. Zabudli aj na to, že ich sleduje postava v enviro obleku a ruku nespúšťa z dýky zastrčenej za opaskom čižmy.*bude to jednoduché, krátky skok k lodi a stalthom až k veliteľovi, malé bububu, možno pár mŕtvych kroganov, to nie je nevyhnutné a -výplata- od asarijky* Rukou si črtala plány do prachu na stole. Vzápätí ich zotrela rukou. Usmiala sa. *Je to až príliš jednoduché* Navyše, tušila, že táto akcia rozhodne nebude poslednou v spojení s asarijmi. A potom možno vytúžené stretnutie s flotilou.


    Karga

    O pár minút som bol usadený v jednom zo siete súkromných apartmánov, ktoré patrili Blood Packu. Bolo to vlastne uprostred ich neoficiálneho teritória na Omege. Neustále tu o moc bojovali tri organizácie, Blue Suns, Eclipse a Blood Pack. Podľa všetkého boli sily celkom vyrovnané, aj ked Blue Suns o dosť prevažoval nad ostatnými. Prikladal som to k tomu, že Blood Pack nemá až taký záujem o Omegu, a tak sa ani príliš nesnaží. Inak by celá Omega bola hore nohami, a na čele by nebola Aria, ale nejaký krogan, kľudne aj starý Patriarcha, ako ho Aria posmešne nazvala. Radšej som zavrhol myšlienky ako by som mohol Ariu zosmiešniť, zneuctiť a vyhodiť z Omegy, ked do apartmánu vošiel mnou kontaktovaný krogan, ktorý tu zastával pozíciu veliteľa.
    ,,Takže po mne idú? Kto to vlastne bol? Čo chceli od teba?'' pýtal sa krogan a posadil sa na kreslo vedľa mňa.
    ,,Vytiahnuť z teba mená piatich posledných klientov. A zabiť tvojich vorcha.'' vysvetlil som stručne a zahľadel sa na neho.
    ,,Načo by to niekomu bolo? Posledných 5 transakcií boli úplne normálne obchody, dokonca celkom legálne. Celé sa mi to nezdá.'' začudovane odvetil.
    ,,Ani ja neviem o čo ide, mám však pocit že Eclipse, alebo Blue Suns chcú oslabiť Blood Pack.'' vyslovil som svoju hypotézu.
    ,,Blue Suns o to nemajú záujem. Vedia že na Omege nie sme hrozbou, tak sa do nás nestarajú. Teda skôr mi do toho zapadá Eclipse... im tu vadíme oveľa viac.'' zamyslene povedal. Iba som mierne prikývol.
    ,,Urobím pre klienta čo chce, a uvidíme čo dalej. Tých pár vorcha obetuješ, a tie mená mi dáš.'' rozkázal som mu. Síce som nemal právomoci, nepatril som dokonca ani k Blood Packu, moje financovanie však bolo pre nich dôležité, a z mojej reputácie mali rešpekt.
    ,,Dobre teda, ja si dám pozor. Možno poslali aj dalších...'' ukončil konverzáciu, cez omni-tool mi poslal informácie o tých klientoch, a odišiel z miestnosti.


    Shal´drien

    Karga ani netušil ako skoro sa jeho slová naplnia. Shal´drien už sa pripravovala k odletu, keď zbadala prechádzať Krogana. Netrebalo jej veľa, dva a dva si dala rýchlo dokopy - že ide o veliteľa - a už sa prichystala. Ako Krogan odlietal na loď, nevšimol si, že sa naňho zavesila malá stíhačka. Rýchlo sa za ním šuchla a v hangáre odparkovala stíhač za kopou šrotu a starých dielov lodí Blood packu čakajúcich na likvidáciu. Trošku sa zamračila. Iste, mohla si ho počkať v tmavej uličke, ale Aisiry žiadala čistú prácu. Tak čistá práca. Potajomky sa plížila smerom do kapitánskej kajuty. Ak budú niekde mená určite vo veliteľskom počítači. Náhle sa cítila tak voľne, aj napriek kroganským hliadkam, akoby to robila roky. Prekĺzla do kapitánskej kajuty a čakala. *Nech je to akákoľvek bytosť, základné biologické potreby musí mať". Už chcela situáciu vyriešiť rýchlo, ale vtedy jej náhoda zahrala a čakanie sa vyplatilo. Kajuta sa vyprázdnila a Shal´drien sa vrhla k počítaču. Prsty jej behal po klávesnici a nakoniec sa jej snaženie dostalo k úspechu. Vložiť disk, stiahnuť, a zdrhnúť. Dokonalý plán. Náhle sa dvere otvorili a ona ticho zahrešila. Rýchlo vytiahla kapsulku s vírusom a otvorila ju. Nič vážne, len Krogan zabudne, že tam bola. Uškrnula sa. Skôr než sa ten stihol spamätať, už bola na ceste k stáhačke. Lode prilietali a odlietali, tak nebol problém sa dostať von. Pocit triumfu ju naplnil. *Blood Pack 0, Shal´drien 1* Zapla skokový motor a ten sa začal nabíjať. *Zbohom, hovädá* 3....2....1....skok. Po jej stíhačke ostal len malý záblesk. Tá sa vynorila blízko Omegy a Shal´drien sa pobrala odovzdať informácie.


    Karga

    Dúfajúc že všetko prebehne v poriadku som pomaly a sebaisto kráčal k Hangáru číslo tri, aby som ''odovzdal'' informácie.
    Teraz zistím, o čo tým špinavým Eklipsom ide, pomyslel som si nervózne a vošiel do hangáru. Chcel som to urobiť stručne, diskrétne a rýchlo. Hrať sa na slušného žoldniera, a potom z nich vytiahnuť informácie, najlepšie násilím.
    Ešte pred tým som si dobre pripravil zbrane, a poistil sa najnovším modelom energetických štítov. Pred možnou akciou to bolo povinné.
    Teraz cez moju obranu neprerazia ani výstrely z brokovnice na blízko, ba ani raketomet. Budú padať hlavy, to teda budú.
    Aisiri tam už pravdepodobne čakala...


    Shal´drien

    Aj Shal´drien si pripravila zbrane. Plazmovú pušku dala na maximálnu intenzitu a doplnila kapsulku s ďalším vírusom. Ak sa niečo zomelie, určite to nebude len o vymazaní pamäti. Išlo jej hlavne ale aby neporušila zásady, ktoré sa dedili od predkov, ktorých Quariani uctievali ako božstvá. V kútiku duše ale dúfala, že sa odovzdanie informácii zaobíde bez boja. Aj keď zrejme súkromnp audienciu nemohla čakať. Možno sa ďalšia akcia začne práve odovzdaním mien. Skvelé na nej bolo to, že jej nerobilo problém v tomto krehkom svete uzatvárať dočasné aliancie. Ak bude treba, spolčí sa aj s tým Kroganom, čo ho videla vtedy v hangári rozprávať sa s Aisiry. *Nikdy nevieš, kto je tvojím priateľom a kto nie, dokonca zo sekundy na sekundu to môže byť inšie" Zamierila k hangáru. Podvedome sa skrývala, no pred Aisiry nebude hrať žiadnu padavku, predvedie sa s hrdosťou.


    Aisiry

    Aisiri prostredbíctvom agentov z eklips zistila kam obaja leteli, cieľové destinácie pozorovali a podali hlásenie. Blood pack sa nezburcoval, čo mohlo znamenať veľa vecí medzi inými aj klan aby si mysleli, že sa nič nedeje. Hlásila veleniu aby boli čo najopatrnejší.
    Čas keď najatí lovci vyriešili svoju úlohu Aisiri strávila okrem správy veleniu v spoločnosti dvoch Turianov. Boli v infinity bare a rozprávali . Turiani vyzerali všeliak a nebolo jasné určiť čo vlastne sú.

    Radian Erechtenion
    Radian Erechtenion
    Eklips Engineer
    Eklips Engineer


    Počet príspevkov : 127
    Join date : 28.08.2010
    Bydlisko : Cidela

    Incident (Archívna časť z Facebooku) Empty Re: Incident (Archívna časť z Facebooku)

    Odoslať  Radian Erechtenion So august 28, 2010 11:52 am



    Aisiry

    Ten krogan je extrémne vznetlivý neviem či som ho príliš nevyprovokovala a okrem iného sa mi zdal nadmieru zvedavý. Na krogana bol až príliš zvedavý, väšinou ich zaujíma koho majú zabiť a basta. A ani ta quarinaka, mi nieje celkom po chuti aj keď sa mi viacej pozdáva ako nejaký kroganský brut. Uvidíme, či sa blood pack aspoň trochu zburcuje.
    Keď som videla jak sa minule nadrapoval proti zabitiu iného krogana, tak mi je jasné že druých by zabil ako nič . Nič len krvilačné potvori títo krogani ale vedia to sa im musí uznať .A tá quarianka reči o tom aká je dobrá niesú plané rovnako jej schopnosť preskakovať zo strany na stranu.Stačí keď V hangári nechám holoprojektory a ked prídu odovzdám odmenu . Niet dôvodu zbytočne ryskovať . Česť je o niečom inom.
    A pokiaľ by sa chceli stretnúť znovu tak ich pozvem do infinity.


    Shal´drien

    Shal´drien obozretne vstúpila do hangáru. Oči mala ako na stopkách a jednu ruku stále na plazmovej puške, pripravenej vypáliť smrtiacu ranu. Urobila na nej menšie úpravy s pomocou jedného Quariana, ktorý jej dĺžil láskavosť. Pre prípad, že by Krogan chcel z nej urobiť rešeto, mala protiopatrenie.
    Zatiaľ šlo všetko podľa plánu. *Tak poďme, ukážte karty dáma a pán*
    Položila holografický disk pred seba a ustúpila o tri kroky.
    Disk začal premietať informácie: "Za machinácie pri útoku na rafinériu stoja Kroganskí nižší dostojníci Uveert, Naxar, Krion. Konexie sa však spájajú k Salarianovi menom Remulin Solus. Ďalšie útoky môžu prísť kedykoľvek." Na disku bola pripojená kópia útočných máp, Shal´drien netušila o čo ide, ale útočné mapy sa len tak nekreslia. Ukáže ich neskôr. Určite sú za tým Salariani a Blood pack v tom nie je nevinne. To však boli súkromné informácie, ktoré budú užitočnejšie neskôr. Vzpriamila sa a odvážne povedala: "Myslím, že toto je len začiatok."


    Aisiry

    Hologram: Výborne platba bude prevedená na tvoj účet podľa dohody, ak by mala záujem očakávam ťa v klube Infinity, barmanovi povedz, že si mala šťastný deň . Ak nie tak nie.
    Aisiry kontaktovala velenie. Informácie vyvolali rozporuplné reakcie, z ktorých nebolo veľmi jasné čo sa ide diať . Veliteľka ocenila moju prácu a poverila a dalšou úlohou. Zachovajú nezmenený stav, a pokúsia sa odchytiť toho Salariana.
    Čo tým asi sledujú ? Viem akurát, že to irídium bolo vysokej čistoty, používané najmä v senzoroch . Ale aj tak nieje mi jasné prečo by chceli poškodiť práve toho priemyselného velikána, sú iný, ktorý Salarianom viacej narušujú integritu.


    Shal´drien

    Shal´drien sa usmiala. Presne tak ako to malo byť. Bola rozhodnutá, no trošku dramatizácie nebolo na škodu. Nakoniec zamierila ku klubu Infinity. S Aisiry sa už raz konfrontovala, no osobné stretnutie v Infinity odkrývalo mnohé otázky. Určite to nebude posedenie pri čaji spojené s klebetením, ale seriózny rozhovor s mnohými rizikami a Aisiry zrejme nebude sama. Iste, mohla si zobrať pár kamarátov žoldnierov, ale to bola sila jej jedinečnosti. Nikto si ju nemohol len tak najať, najímať sa nechávala ona. Tomu, kto sa jej zapáčil. Táto asarijská zakázka v nej vyvolala taký pocit ako dávno nie. Spomenula si, ako tesne predtým, než sa oddelila od flotily, odrážali salarianský útok. Azúrové hliadky ale trikom zvíťazili...Áno...bolo to výborné...ale toto bude určite lepšie, až ju jemne mrazilo vo vnútri.
    Nakoniec šikovne skryla pištol pod plášť a kapsulky s vírusmi dala na pohotovostný režim. *Hmm, nakoniec ich nebude treba, snáď*. S týmito myšlienkami vstúpila do infinity. Pozrela na vysielač na ruke...peniaze sú na účte


    Aisiry

    Aisiri sedeka pohodlne v kresle v salóne. Bola pri oddelenom boxe takže mohla mať dostatok súkromia keby ho potrebovala. Tentoraz bola v plnej uniforme eklipsu . Bariéry a Biotické Bariéry mala aktivované. Štít pripravený pre prípad. Istilo to smg a biotický útok. Nemala chuť na bitky, či prestrelky plánovala ešte veľa vecí spraviť a na to musí byť človek , haha asari živá. Nie nebol tam nikdo okrem nej . Nadriasená tiež Asiri nenamietal a nechala ju bez zálohy.
    ,,Nemá dôvod útočiť"
    ,,Na druhú stranu kto vie.." odpila si čakala a quarianku.


    Shal´drien Innuya

    Prišla som do Infinity. Hmm, štýlový bar. Takéto zakázky sa nedohadujú v hocijakom pajzli. Fakt ide o niečo. Barman na mňa mimovoľne pozrel.
    "Dnes mám dobrý deň" a hodila som mu pár drobných.
    Uškrnul sa. Bol slizský, ale reči peňazí rozumel. Pokynul hlavou k salónu a radšej sa stratil. Zrejme pár takýchto jednaní zažil a zrejme nie všetky dopadli dobre. Dnešok je ale špeciálny.
    Prišla som do salónu. Asarijka sa nedala prehliadnuť. Podišla som ku nej a prisadla si. Pozdravila som, pokynula barmanovi. Ten doniesol nejakú miestnu špecialitu. Odpila som si. Chutila dobre.
    "Môžeme začať, moje meno je Shalďrien Innuya"


    Aisiry

    ,,Moje je Aisiri, prv než pokročíme k rokovaniu ohľadom ďalšej sa pýtam, či chceš pokračovať, určite vieš, že čas od času sa stáva, že niekto vie toho príliš a stane sa terčom. To nieje hrozba z mojej strany ale eventualita, žiaľ bežná " Iste pred sebov mala nebezpečného súpera ale nemalo by to zmysel a určite nie tu . Enoy the moment,
    Chceš pokračovať.?


    Karga

    Napálený som vkráčal do Infinity baru, aj s početnou bojovou silou. Za mnou cupitali traja Blood Pack krogani, ktorých som si požičal z miestnej centrály, a jeden salarián, výborne informovaný špión, vystrašene išiel pred nami. Pár vyhrážok pomôže vždy, rozdrvená končatina a taktiež pomáha vedieť čoho sa Salariáni najviac boja.
    Doma ho čakala rodina, ale mne to bolo celkom jedno. Ak splní svoju úlohu, tak je voľný. Pokiaľ prežije nasledujúcu prestrelku. Vlastne tá ani nemusela byť - plánoval som to vyriadiť rýchlo. So mnou sa tu nikto nadrapovať nebude...
    Jediným pohľadom som prezrel celý bar, a kývnutím hlavy dal pokyn. Ozvalo sa ťukanie a pripravovanie zbraní. Salarián ukázal na jeden zo salónov. Zašepkal mi, že tam len pred chvíľou vošla tá asarijka, ktorú som zháňal, a potom aj akási quarianka.
    Vedel som, že robí kšefty s niekoľkými naraz... podrazáčka. A navyše to celé...
    Pokynul som kroganom za mnou, aby tie dve chytili, a ked to nepôjde, tak ich môžu kľudne zabiť. Hlavné ich bolo dostať.
    Došiel som k barmanovi, a schmatol ho pod krk. Celý bar nás už mimochodom pozoroval, a teraz sa vačšina návštevníkov vytratila preč. Hudba však stále nahlas hrala, a tak nás nemohlo byť počuť.
    Bude tu pokoj, áno? Chápeš? zamračil som sa krogansky na barmana a ten vystrašene prikývol.
    Hodil som ho na zem, a pristúpil s kroganmi bližšie k salónu. Salarián bol stále predomnou, ako poistka, keby náhodou klamal, a tiež bol dobrý ako živý štít.
    Silným napriahnutím som rozrazil vstup do salónu. Krogani vedľa mňa do vnútra v momente hodili dva výbušné granáty.
    Dobrý deň! zareval som na plné hrdlo.


    Shal´drien

    Shal´drien si rýchlo nasadila masku a obratným pohybom sa šuchla za najlbižšie kreslo. Samozrejme, za kreslom rýchlo nabíjala plazmovú pušku. Trvalo to okamih. Už dávnejšie tušila, že jednanie s Eklips narazí na probléms Blood Packom, len dúfala, že nie tak skoro. Navyše sa jej začala pozdávať myšlienka spravodlivej spoločnosti navrhnutej Aisiry, no zasa sa raz muselo strieľať. Za opaskom odistila závery z dvoch kapsuliek - jeden vírus pre príapdný útek, druhý, ak by útek nevyšiel. Ale možno...nebude treba utekať....Stačí sa len dohodnúť.
    "Tak to by stačilo," zvolala a namierila zbraň, "určite sa dohodneme"
    *Budú musieť*


    Aisiry

    Aisiry bioticky odhodila granáty na stranu tak aby boli mimo rádius. A rovno prevalila zariadenie tak aby to vytvorilo prekážku. Vytiahla svoj Tempest Sub-machine gun a aktivovala štít a biotickú bariéru.
    ,,Počúvam a dúfam, že to bude dobré."


    Karga

    Ich reakcia ma mierne zarazila. Čo to vyvádzajú? Aká dohoda? O čom to melie?
    ,,Na čom sa chcete dohodnúť?'' spýtal som sa posmešným hlasom.
    ,,Neprišiel som aby sme sa dohadovali, prišiel som vás eliminovať...''
    Kryl som sa za Salariánom, ale aj keby začali strielať, nejak príliš by mi to neuškodilo. Museli by vypáliť naozaj veľa striel, kým by mi vôbec poškodili vnútorné brnenie. Traja krogani sa kryli za stenami, ja som len stál vo dverách.
    ,,To ja počúvam, čo zaujímavé mi môžte povedať...'' dodal som výhražne a len tak mimochodom nabil M-920 Cain, ktorý som si špeciálne priniesol na túto akciu. Na tieto biotické a pohyblivé mrchy nikdy nestačila obyčajná zbraň. Vlastne som ho nosil na každú misiu... spoľahlivá zbraň.
    ( http://masseffect.wikia.com/wiki/M-920_Cain )


    Shal´drien

    Shal´drien len stála pripravená a čakala na reakciu oboch strán. Vedela, že Aisiry rokovala aj s Kroganom, len teda bolo treba nájsť zlatý stred. Pripravila si pre istotu vírus. Izolovaný z epidémie na kroganskej kolónii, perfektne nemiešaný koktail. Istý čas sa tvrdilo, že je to zbraň, vyvinutá proti kroganom, ale to nebolo overené. Overené bolo, že fungoval. *tak počkáme*


    Aisiry

    To nieje moc dobré tí smrdutý krogani vyplnili celý priestor vchodu, keby to vedela tak to tam zamínovala a Karga mal jednu z najničivejších ručných zbraní v ruke a bola si istá že ak bude potrebné tak ju použíje . Štít už bol na maxime, nebola to veľká útecha, kedže to bolo málo . Frontálny útok bol úplne mimo misu a určite sa jej nepodarí . Aj keby dvoch zo štastím odhodila zvyšok by ju rozstrieľal.
    ,,Kredity sú tvojom účte, tak čo z toho robíš takú tragédiu."
    Z krytu rozstrieľala svetla, nerobila si ilúzie isto mali v prilbách zabudované nočné videnie.
    Tie hovada sa kryjú ako sváby. Možno by sme to mohli skúsiť . Ale najprv ešte viac zaterasila prístup k nim .
    ,,Shal´drien ovládaš biotický tlak ? Veľmi by sa to hodila. Spoločne by sme to možno pretlačili hentá chodba ide na chodbu dosť ďaleko od hlavného vchodu." dúfala, že to povie áno.


    Karga

    Ked rozstrieľala svetlá, trocha som sa strhol, ale viac som to nemienil riešiť. Bol to pravdepodobne len jeden z tých takticých ťahov. Aj tak im to nepomôže, ak začnem strieľať celú baráž z Cainu.
    ,,Tu nejde o kredity, ale o celý tvoj podvod... ked sú v prípade aj další klienti, tak to mi musíš oznámiť. Bude všetko v poriadku a bez boja, ak mi vydáš tú quarianku...'' zahučal som cez obrnenú masku a posotil salariána dopredu. Kebyže začne na mňa s biotikou, tak ho rozpučí, chudáka. Možno toho aj bola schopná...
    ,,Ak sa chcete brániť, tak budiž, ale potom si dávajte pozor na obrovské ničivé výbuchy, ktoré sa tu razom ocitnú.'' hovoril som s úškrnom, ktorý aj tak nemohli vidieť.
    Cez komlink som prikázal kroganom, aby sa radšej pripravili na prípadný boj, ktorý bol aktuálne dosť pravdepodobný. Proti prípadnej biotike, rôznym projektilom sme boli výborne pripravený.


    Shal´drien

    "Tá vaša Biotika nás už skoro raz dostala do kaše, ešte keď som slúžila vo flotile. Takže ver, že ju vo svojom arzenáli mám."
    Rýchlo prstami manipulovala.
    "V poriadku, poďme si pretlačiť cestu von."
    Shal´drien pripravila biotiku na maximum. Áno, nebolo to úplne špičkové, ale na posilnenie Aisironho útoku by to malo stačiť.
    "Bude to rýchle, ale ak budeme spolupracovať, máme šancu na úspech. Pôjdeme k mojej lodi, krátky skok nás dostane do bezpečia, alebo im aspoň predĺži hľadanie. A ktovie, čo za tých pár okamihov vymyslíme, takže go."
    Bola pripravená vyraziť, ale na druhú stranu...Krogani taktiež nehrali so všetkými kartami, možno existovala aj iná možnosť. Pozrela na Aisiry.


    Aisiry

    ,,Akí klienti ? " Čo to ten krogan mele. Ja som klient . Mierne ju naštvalo aj keď si myslela že tým myslí Shaeldrien. Neskutočné .
    ,,Len si potvrdil, čo platí o zvyšku tvojej rasy."
    A zahajíla blízko steny biotický tlak. Belasá energia jej vyrazila z celého tela a cez ruky a vo vlnách narážala do steny, kov škrípal a stonal, deformoval sa a otváral dieru . Musela sa veľmi sústrediť a vynaložiť všetko čo mala, vedela, že ak sa Shaeldrien nepridá nebude to fungovať.
    ,,Teraz.." povedala tak aby to počula len quarianka. Dúfala, že ak sa dostan skr barikády štíty a barieri vydržia dosť dlho na útek . Už dlhšie veci plánovala tento typicky kroganský akt nezostane bez odvety .


    Shal´drien

    Shal´drien začula pokyn a zapla všetky energetické rezervy. Tichý výkrik presne vystihol jej zúfalú snahu, ktorá ale začínala prinášať výsledky. Jej energia sa miesila s Aisirynou. Začalo sa jej zatemňovať pred očami, siahla preto po kapsulke s vírusom. Rýchlo si ju vyliala do obleku.
    "Toto nám dá čas, ale musíme jednať rýchlo...akonáhle budeme v mojej stíhačke budeme v bezpečí...len...bežme"
    Dobre vedela, že dohoda s Kroganmi padla. To jej nevadilo, Spravodlivosť aj tak zvíťazí. Náhle videla jasne, ako nikdy predtým. Priechod bol dostatočný na únikový plán asarijky.
    "Ideme"


    Aisiry

    Aisiry siahla na dno svojích biotických síl a spoločne s Shaeldrien sa im podarilo preboriť dostatočnú dieru v stene . Hrubé hlasy kroganských veliteľov už boli nebezpečne blízko .
    ,,To bohužiaľ nepôjde, musím ostať a zariadiť neodkladné veci, ktoré sa pohli keď sa stalo toto . "
    ,,Tu sú data o daľšie veci, ktoré som mienila navrhnúť." podala jej dátový kľúč a prešla priechodom na chodbu . V hlave rýchlo skladala improvizovaný plán toho čo sa musí zariadiť. Vedela, že Blood pack ma na omege veľmi silnú pozíciu . A pochybovala, že by sa udržali proti frontálnemu útoku . A potom tu bola ešte tá druhá záležitosť.


    Shal´drien

    Shal´drien sa nepokúšala namietať. Vedela, že Aisiry musí nechať čeliť jej problémom a až tak sa vízia môže naplniť. Siahla za opasok a podala Aisiry kapsulku.
    "Tu máš, na pomoc," kapsulka bola polopriehľadná s vlnivou tekutinou, Shal´drien pokračovala, "snaž sa, prosím, nezomrieť."
    V mysli už plánovala útek. Kľúč s dátami pevne zvierala v ruke. Chvíľku kráčala s Aisiry a pošepla jej, aby vedela len ona.
    "Pýtaj sa na Jur´vesaha - batariána, ktorý mi dĺži láskavosť, ďalej budeš vedieť. Zdržiava sa okolo Imorkanu, nasmeruje ťa k Noverii, budem niekde tam"
    http://masseffect.wikia.com/wiki/Noveria
    Potom sa oddelila. pár výstrelov za seba do stien jej prichystalo dostatočnú dymovú clonu.
    Naskočila do stíhačky a zapla motory. *Drž, sa, Aisiry*. V tichom hvízdnutí jej stíhačka skočila preč od Omegy a mierila za svojím. Teda nielen za svojím...


    Karga

    ,,Mne neujdete!'' zreval som zúrivo a z ostatnými som prekročil cez dieru, ktorú tam tie dve vytvorili. Držal som sa tesne za nimi, a ich strely si príliš nevšímal. Boli rýchle, ale na mna nestačila ani rýchlosť. Navyše boli aj tak vyčerpané z biotiky. Pár pohybmi ruky som rozdal rozkazy trom kroganom, tí zaujali pozície a začali páliť po Aisiri a lodi, ktorá práve odlietala.
    Spoza opasku som vybral príručný ''tracking device'' a prudkým švihom ho hodil na odlietajúcu lod. Zariadenie sa kliešťovito priplo na vnútorný plášť lode, a zapípalo na znak, že sa aktivovalo.
    ,,Kašlite na tú lod, sústredťe sa na tú Asari!'' zrúkol som a rozbehol sa za Aisiry.
    ,,Chcem sa dohodnúť, nejdem ťa zabiť...'' povedal som už potichšie, ale aby to podla možnosti počula.


    Radian Erechtenion Aisiry schytala pár rán z tých ich obľúbených brokovníc .
    ,,Mali by na zbrane robiť biosenzory aby sa nedostaávali do rúk takýmto hromotlkom" pomyslela si .
    Zahla za najbližší roh a na omnitoole odoslala správu svojej posádke tu na omege .
    Súbor skrátených signálov znamenal :
    ,,vysoko pradepodobný útok - použiť ťažké zbrane - ostrelovačou - krogani - vybavenie ťažké zrane-i
    "
    Udychčaná sa pripravila na ďalší útek, momentálne jej nič nezostávalo, takto vysilená by horko ťažko možno vyhrala nad jedným z jeho pomocníkov a nieto z celou tlupou .
    Potom bolo počuť Kargov hlavy. Niečo o dohode . Pripravila si sili na jeden poriadny bioticky hod keby náhodou vyletel jeden z nich spoza rohu ani z ďaleka ho to nezabije ale pomôže.
    ,,Dohodu ? Ešte pred chvíľou si ma chcel eliminovať. A nepochybne mi chceš ustreliť hlavu a ver mi že ja tebe tiež . Hovor ale rýchlo nechcem čakať až mi jeden z tvojich pobočníkov nabehne rovno pred ksicht."
    asi před 2 měsíci · Smazat příspěvek

    Filip Horox Yralyn Varga Karga

    Aisiry zahla za roh po tom ako ju moji muži pár krát trafili.
    Chcel som tam už už poslať jedného, ked prehovorila.
    Takže tam je... teraz by som mohol do tej chodby vypáliť Cainom a bolo by po nej. Ale to by bolo neetické. pomyslel som si s úškrnom na tvári a postavil sa tesne za roh. Nevystrčil som ani nohu, určite mala niečo pripravené. Moji muži stáli vedľa mna, a čakali na dalšie pokyny. Hlavou som im ukázal strategické miesta, ktoré majú zaujať, kebyže sa niečo zomelie, boli to úkryty pred náhlym frontálnym útokom. Aisiry nebola na tejto stanici bezmocná, mala za sebou celú organizáciu. Zbytočne riskovať.
    ,,Nechcel som nikoho eliminovať. Chcel som len, aby si mi vydala tú quariánku. Potom ste začali unikať. Myslíš, že ťa nechám len tak uprchnúť? Som Karga, v okolí niekoľko stoviek svetelných rokov najznámejší lovec hláv. Môžem zburcovať celú posádku Blood Packu na Omege ak by to bolo potrebné. Takže si nemysli, že utečieš. Lod quariánky zachytilo najmenej 8 staničných senzorov Blood Packu... onedlho vypočítajú jej trasu, a zistím kam utiekla.'' vysvetlil som výhražne.
    ,,A čo sa týka tej dohody... mohli by sme to prediskutovať v pokoji? Môže to teraz znieť hlúpo, ale nespravím nič unáhlené... odvolám svojich mužov, odložím zbrane. Ty si svoje môžeš ponechať, na znak dôvery. Vlastne, ani nemáš moc na výber.'' povedal som a trpezlivo čakal na jej odpoved.
    asi před 2 měsíci · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Radian Erechtenion Aisiry bola za rohom chodby, ktorá pokračovala v tiahlej chodbe namenej dalších 200m .
    ,,Ak by som to spravila budem ako na strelnici a pre Cainom mi kľučkovanie sotva pomôže."pomyslela .
    Práve v tom sa jej ozval interný mikrofoń a veliteľka Wasea, ktorá tu zastupovala veliteľa priletiac z Lilia, jej pobyt výrazne osladila.
    ,,Kvalitne si to pokašlala ale nedá sa povedať, že by to niektorým vadilo, ba čo očkávali tvoje ortodoxné spôsoby ta priviedli na okraj hrobu, ten salarian čo si zistila, dobre, je v tom neičo viac. Nieje tajomstvo, že rafinéria produkovala vysokočisté irídium na technológiu slúžiaci protii infiltrácii Gehtov. Ale to je vedľajšie. Všetko je pripravené poslala som tým podľa tvojich požiadaviek bude na konci chodby tam kde momentálne si . Uži si to *smiech*"Koniec spojenia.
    ,,grr raz natrhnem zadok každému Kroganovi čo sa mi postaví do cesty ako Aria Taelc" v krátkej myšlienke.
    Vyjde von nemá inú možnosť.
    ,,Karga, dobre teda idem von, ani za mak ti neverím ale skúsme to ".
    Zobrala svoj tempest a ľutovala, že v ňom nemala zápalnú muníciu. Zozbierala všetkú biotickú čo je zostala a vytvorila si, že z nej bariéru optimálne veľkosti jednou rukou a druhou držala odistený SMG. Dávala do štítu všetko ak iste neodpália caina to by sa možno sami prizabili ale salva z brokovníc to by mohol byť problém. Vystúpila pomaly z poza rohu . Obrúbená modrastou aurou biotiky.

    Medzitým dorazil tým na koniec chodby. Ostreľovači Aisiry zbadali cez optiku a čakali . Tým si poistil aj chrbát . Bol vyzbrojený primárne ostreľovačkami , granátometmi a raketometmi . Ako sekundárne zbrane útočné pušky a brokovnice.

    ,,Počúvam." spustila Aisiry.

    asi před 2 měsíci · Smazat příspěvek

    Rytier An-Tarxamon Meneurethïl Shal´drien Innuya

    Po skoku som kontrolovala všetky systémy. Niečo sa mi nepáčilo. To -ťuknutie-, ktoré som začula určite neveštilo nič dobré. Sakra, do prdele aj s Kroganmi, jak mi dovrzali loď, prisámvačku, že zoberiem tú najväčšiu bombu a rozmetám všetkých Kroganov na kusy.

    Rýchlo som sa zamyslela. Určite som sledovaná, tak ľahko by ma zdrhnúť nenechali. Zrejme Aisiry na Noveriu nepríde. Bol by risk, ak by som sa tam teraz nasmerovala. Hmm, pevne som verila, že sa s tým Kroganom spoločne dohodneme, ale čo už, spravodlivosť niekedy má zvláštne cesty a kto vie.

    Prelietavala som a pripravovala sa na ďalší skok. Idioti, pousmiala som sa v duchu, keď skočím preč od Imorkanu s očistenou loďou, môžu ma kľudne naháňať po celom vesmíre. Jur´vesah je expert na kroganskú techniku. Potom už len Noveria, i keď to bude zrejme len dočasná zastávka. Ale to momentálne nie je podstatné.

    Nastavovala som súradnice skoku a pevne verila, že predsa len budú trošku mätúce pre kroganské senzory, ak nejaké mám. Radšej aj nastavím kratší skok, nemusia vedieť všetko. S tajomným úsmevom som nastavila loď k skoku. S tichým hvízdnutím loď skočila do blízkosti Imorkanu.

    asi před 2 měsíci · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Filip Horox Yralyn Varga Karga

    Napokon vyšla spoza rohu. Obrnená ako bojový tank.
    Svoje slovo som mienil dodržať. Brokovnicu a raketomet som podal svojim mužom, a nakázal im aby sa vzdialili. Kryli mi chrbát, ale boli dostatočne daľeko aby nemohli ohroziť Aisiri. Sám som sa postavil za roh, aby na mna nemal nikto dostrel z tej chodby kde sa doteraz ukrývala Aisiri. Samozrejme som sa tiež obrnil ako Aisiri. Dvojitá kinetická bariéra, silné štíty, špeciálne Terminuské brnenie z veľmi kvalitnej a pevnej látky, kroganská hrubá koža. Ale ona mala biotiku, takže bola prakticky vo výhode.
    ,,Už mi veríš?'' spýtal som sa zamračene. Stál som od nej zopár krokov. Navyše, ak by sa pokúsila o útok, moji krogani tam stále boli a mierili.
    ,,Ide o genophage. Od vyzvedačov som nedávno zistil, že eclipse sa do genophage zaujíma. Alebo niečo také. Rozhodne, že s tým niečo máte.'' vysvetlil som jej v krátkosti.
    Nechcel som prezrádzať, že Blood Pack je už veľmi blízko k nájdeniu lieku na genophage. Ja som tomu zasvatil celý svoj život. A boli sme naozaj blízko. Zároveň tak daľeko. Chýbali nám niektoré veľmi vzácne látky, s ktorými obchodoval eclipse a blue suns. Blood pack ich hlúpo minul na biologické zbrane, a teraz sa nám obchod zastavil. Práve ked sme zistili že sa pravdepodobne dajú využiť ako liek proti genophage.
    ,,Zároveň by som potreboval kúpiť určitú látku. Veľmi vzácnu, ktorá sa nachádza len na pár planétách v malom množstve... je neuveritelne drahá. Ale to nie je problém. Eclipse s ňou ešte stále obchoduje... čo povieš?'' spýtal som sa zvedavo.
    Naozaj sme to potrebovali.

    asi před 2 měsíci · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Rytier An-Tarxamon Meneurethïl Shal´drien Innuya

    Nakoniec som doletela k Imorkanu. Do frasa, bola to ešte väčšia diera, ako som si pamätala z poslednej zakázky. Avšak bolo to aj dobré. Kto by ma tu hľadal. I keď...
    Ohlásila som sa miestnym hliadkam. Dnes som tu bola v mieri, škoda míňať muníciu.

    Loď som odparkovala na odľahlých hangároch a po chvíľke vyšiel menší Batarian a premeriaval si ma: "Shal´drien, to je ale doba!"

    "Aj ja teba rada vidím, Jur´vesah, ale mám málo času, takže k veci - asi mi napichli loď, krogani, spravíš s tým niečo?" spýtala som sa ho.

    "Jasné, pohodka," odvetil

    Chvíľku som čakala, až za mnou došiel: "Mala si tam toto, malinké zariadenie, ktoré vysiela súradnice. Už je zneškodnené a loď máš čistú"

    "Vďaka, čo dĺžim? mimochodom, na tvojom mieste by som z imorkanu zdrhla, nech som sa snažila ako som chcela, zrejme vedia, že tu som," povedala som mu.

    Len mi rukou mávol, že zrobil to rád a pokýval hlavou. Bola som šťastná. S čistou loďou som mierila k Noverii. Tam buď počkám, alebo prezbrojím a vrátim sa. Čas ukáže.
    asi před 2 měsíci · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Radian Erechtenion Karga bol exemplárny prípad Krogana a pre tento raz mal sebe toľko bariér a štítov, že Aisiry prišlo zle .
    ,,S týmto prdítkom by som mu nič nespravila aj keby sa poskladám " pomyslela si .
    ,,Ty odo mňa čakáš, že výmenou za môj život získaš tu látku ? Čakáš že zradím Eklips? "
    asi před 2 měsíci · Smazat příspěvek

    Filip Horox Yralyn Varga Karga

    ,,Ja nechcem vymienať nič. Jednoducho potrebujem kúpiť určité množstvo tej látky. Osobne sa dohodnúť na obchode s eclipse nie je možné, a tak využívam túto príležitosť. Eclipse by z tohto obchodu mal veľké peniaze. Hlavne do toho nezaťahuj žiadnu zradu... to s tým nič nemá.'' vysvetlil som jej a čakal na odpoved.
    asi před 2 měsíci · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Radian Erechtenion Časť správy v datakľúči od Aisiry.
    Ak by nebolo možné stretnúť sa osobne vyhľadaj Turiana menom Arkus Gamari.
    Je autorizovaný aby vyjednával v mojom mene.

    Arkus:
    Arkusovi muži/ženy/ vojaci (what evar:D)(prevažne Turiani a Asari) sa hnedˇdozvedeli o tom čo sa stalo v infinity bare. Vyvolalo pomerne veľký záujmem. Arkus, ktorý bol medzitým na na predsunutom stanovišti Black Hand v Terminuskom sytéme, organizoval a dozeral na svojích zverencov s typickou turianskou disciplinovanosťou Dril bol neznesiteľný a vedel, že je to nevyhnutné pre skvelého vojaka. Väčšina jeho zverencov boli veľmi starostlivo vybraný viackrát preskúšaný na lojálnosť. Nezloženie skúšok sa rovnalo smrti.
    ,,Veliteľ na omege sa strhla bitka Blood pack vtrhol do n infinity a a Aisiri zatlačili . Eklips sa má mobilizáciu a Blue Suns sú tiež na pohotovosti."
    ,,Stoho sa bude musieť vysekať sama. Nemôžeme ohroziť našu misiu, sama to prizvukovala. "
    ,,Očakávam správu od tej quarianky, údajne by nám mohla byť veľmi prospešná."
    ,,Od stretu sa ani o nej toho veľa nevie len, že odišla z Omegy."
    Celé to tu začína riadne smrdieť, ale čo ak bude treba cestu im vydláždime mrtvolami a pustíme im žilou tak ich porazí.

    ,,Pokračujeme! Teraz nacvičujte bojové väzby proti ťažkému týmu, následne kroganom, potom komandám, sniprom, potom budeme simulovať vraha. Pohyb, lebo vám osobne nakopem vaše úbohé zadky.!" drilovali sa všetky možné situácie, použitie najrozličnejších zbraní s tvrdosťou takou, že ich to hnalo na koniec ich síl . Každá skupina cvičila podľa svojich zbraní a schopností na najväčšiu presnosť a efektivitu s čo najväčšou možnou obranou. Rád by aby akcie boli z minimom alebo žiadnymi stratami a aby sa mu vojaci vracali živý .


    Aisiry:
    ,,On si myslí, že mu predáme UCAC(univerzal cell antibody carier) snd si nemyslí, že by mu dali, niesme v priestore koncilu ale nikdo ani tu nepotrebuje novú Koganskú kataklyzmu. čo si o sebe myslí. "
    ,,Ja osobne nemám autorizáciu na takýto obchod ale môžem ťa spojiť s kapitánkou Waseou je veliteľkou na iliu a omege,iste rada tvoju ponuku vypočuje."
    Aisiri z toho nemala veľmi dobrý pocit, nevedela, kto je v skupine, ktorú jej poslali na pomoc, či jej verný alebo niekto, kto ju má zabiť hneď ako spraví nesprávne rozhodnutie.

    UCAC- je syntetický nosič vyrúsov, proti látok, génových retrotransmutačných nástrojov a ... . Je to neskutočne drahá záležitosť kvôli svojej univerzálnosti, dostupnosť je silne limitovaná, vdaka možnosti použiť ho pre väčšinu koncilových rás . Obsahuje protilátkové senzory zaručujúce kooperáciu imunitných systémov a znižujúcu možnosť interferujúcej reakcie . Vďaka tomu sa dá použiť od lekárskych veci až po biilogické zbrane.
    Radian Erechtenion
    Radian Erechtenion
    Eklips Engineer
    Eklips Engineer


    Počet príspevkov : 127
    Join date : 28.08.2010
    Bydlisko : Cidela

    Incident (Archívna časť z Facebooku) Empty Re: Incident (Archívna časť z Facebooku)

    Odoslať  Radian Erechtenion Ne august 29, 2010 8:50 am

    Shal´drien Innuya

    Prečítala som si správu z datakľúču a buchla od zúrivosti do palubnej dosky. Predsa len nemala zdrhnúť, zrejme by skončiť na franforce u Kroganv bolo viac fér voči Aisiry, ako teraz sedieť v bezpečnosti svojej lode. Nič menej, musela som uznať, že z Noverie toho môžem pre celú vec urobiť viac, ako nechať sa zamordovať kroganskou, ehm, elitou.

    Mala som za sebou už pár skokov, predsa len nebol to motor battlecruiserov, ktorý v pohode preskakoval cez galaxie. Toto bolo len na taktické manévre, takže som si zanadávala na solárnu búrku, vďaka ktorej som skočila niekde do prdele a stala sa žoldnierkou.

    Znova a znova som si prehrávala správu od Aisiry. Arkus Gamari, Black Hand. Naťukala som do databázy, ktorú som si zaobstarala a pravidelne obnovovala najnovšími faktami i klebetami. Hmm, nie veľmi známi, áno, pár incidentov s ľuďmi, ale ináč vyzerali veľmi spoľahlivo. Určite o mne vedia, tak dúfam, že si nebudem musieť cestu prestrieľať.

    Na senzoroch sa objavila loď. Bola veľká a rýchlo som zapínala stealth, lebo battlecruiser by ma zostrelil na jednu, maximálne dve rany. Priblížila som sa na vizuálny kontakt. Odľahlo mi, lebo to bola len Salarianska nákladná loď, ktorú eskortovalo pár stíhačov. No vtedy mi skoro zaskočilo. Pár stíhačov bolo kroganských. Starý model, každopádne, stíhače nebola silná stránka kroganov, ale ich prítomnosť bola maximálne znepokojujúca. Rýchlo som urobila pár fotiek a nastavila ďalší skok.

    Počítač hneď ohlásil: "Očakávaný počet skokov - cieľ Noveria - 32."

    Do frasa, tam budem cestovať asi večnosť. No nič. Zorganizujeme sily a ideme za Arkusom. Za lepšiu spoločnosť. Na to moja loď v tichom hvizde skočila do ďalšieho kvadrantu.
    asi před 2 měsíci ·

    oprava druhý riadok: *Predsa len som nemala zdrhnúť* namiesto *Predsa len nemala zdrhnúť*
    asi před měsícem ·

    Kasandra

    Cesty justikarov zavedú niekedy aj mimo priestor asari. A vlastne nieje to zvláštnosťou prchajúci zločinci utekajú do miest kde by sa mohli schovať.
    ,,Omega.." pošeptala si, keď stanicu uvidela z okna dopravníka. Na sebe mala ľahké brnenie pokrývajúce celé telo . Bolo modro-šedej farby . A dá sa povedať, že kombinácia modrej a svetlo šedej by niekoho mohla zvádzať na myšlienku, že je žoldnierom blue suns.Ale to je samozrejme blud, no už si stihla všimnúť, že určitý účinok to má . Poznala, že by z toho mohla mať úžitok ale aj problémy. V každom prípade nesmie ju nechať újsť .
    Transportér priletel do dokov a kasandra vystúpila . Žiadne oficiality takže bude musieť hľadať infromácie niekde inde . Po krátkom prieskume bolo jasné, že tu nájde jedinú autoritu Ariu. Nikto tu nemôže byť čistý ale momentálne nemá s Ariou nič spoločné okrem toho, že potrebuje informácie, ktoré by jej dopomohli k dolapeniu hľadaného zločinca. A pomimo toho sa ju pokúsili pár krát prepadnúť. Zakaždým s rovnakým výsledkom, stali sa nedobrovoľným zdrojom informácii.

    Aisiry: Začínala mať neblahé tušenie, že veci sa za chvíľu vymknú spod kontroly úplne a nezabráni tomu nik .


    Dazirus:

    Ďalšia loď sa vrátila a po kontrole zastala v hangári. Išlo o quariansky balttecruiser nesúci quarianskych scoutov. Tí mali znepokojujúce správy. Krogani boli v pohybe a Salariani sa v tom viezli s nimi. Blood pack urobil rozruch na Omege, čo len potvrdzovalo, že sa budú diať veci. Navyše sa šírili zvesti, že došlo k pokroku v liečbe Genophage. To nemohlo znamenať nič dobré. Rýchlo som preletel záznamy flotily a obranu základne.
    "Musíme ešte vyriešiť palebné pozície v severnom Kvadrante."
    "Bez obáv, komandér, delá sú nastavené, polia pripravené," odvetil jeden z mojich podriadených."

    Invázia mohla prísť kedykoľvek. Obrana bola takmer nepreniknuteľná, ale to neznamená, že budeme čakať so založenými rukami.
    "Shal´drien sa neohlásila?"
    "Nie, pane," informoval ma poručík stanice, "vraj sa stretla s nejakou Asarijkou a potom boli prepadnutí, utiekla a posledné správy sú od nej z Imorkanu."

    Do frasa, toho som sa bál. Shal´drien si poradí, len tá jej česť ju vždy dostane do úzkych. Vyčkáme. Ak je všetko ako má, doletí určite sem. S týmito slovami som prikázal ďalší nácvik. Bojová príprava sa musela stále zvyšovať. Ve´d ako ináč prežiť?

    Shal´drien
    Po niekoľkých skokoch sa konečne predo mnou objavila planéta. Vyslala som šifrovanú správu, požadujem stretnutie. Okolie bolo čisté a nič mi nebránilo predať informácie a letieť za Arkusom.


    Arkus Gamari
    ,,Takže pozrime sa, tá qaurianka predsalen tie informácie donesie, víborne ak budú správne môžeme udrieť tak tvrdo, že to zabolí až do srdca všetkých veľkých hráčov v termninuse. Odošlite jej potvrdenie, miesto stretnutia na malej stanici okolo opustenej ťažobnej kolónie ,"
    Ale predtým si ťa vyskúšame .
    ,,Nech jej niekto ponúkne za informácie o mne veľkú sumu(štvornásobok tej čo dostala pred tým) a nech to vizerá úplne vierohodne. a uvidíme."
    Monitorujte aktivitu všetkých cieľov, všetko musíme byť najmenej o 3 kroky pred každým . V základni prebiehali horúčkovité prípravy, tí čo boli hotový znovu cvičili . Každý musel mať nadrylované postupy proti každému, no teraz cvičili znova to kam mali ísť.

    Kasandra
    ,,Nenafukuj sa Justikar tuna velím ja." precedila cez zuby Aria.
    ,,Informácie sú všetko čo potrebujem."
    ,,Ale však jasné a prečo nie, mám také tušeniem že iste budeš chcieť vedieť niečo o Aisiry" zasmiala sa veľmi ale veľmi škodoradostne.
    Kasandra neodpovedala .
    ,,Je mi to jedno, čo chvíľa tu vypukne vojna, Blood pack a Eklips su ako na nožoch, ale hlavné vetry tu robí blood pack a ona je rovno na dosah ich pazúrov. Bež rýchlo inak nenájdeš nikoho . "
    Potom jej rozpovedala krátke info o Aisiri a o jej momentálnej pozíicii. V duchu sa usmievala ,,O jedného justicara menej a kedˇ sa pobije s Blood packom aspoň ich tu bude menej, tak či tak z toho niečo budem mať ."
    ,,Nechajte ju odísť" dala pokyn aby sa približne 15 rôznorodých zbraní číhajúcich na všemožných pozíciach stiahlo a nechalo Asari odísť .
    Keď Kasandra odchádzala povedala ,,Niekto iný, niekedy inokedy."

    Aisiry
    Nechápala nad čím ten krogan medituje, stuhol ako aby bo obliali tekutým dusíkom . Skúša nejakú hypnózu alebo čo ? V každom prípade horúčkovito očakávala čo sa stane .


    Niekde v Pox system

    Ťažký gethský battlecruiser privítal na palube malý stíhač. Po všetkých bezpečnostných previerkach zapol stealth. Bola to úžasná novinka pre veľké lode, ale žralo to množstvo energie.
    Shal´drien sa postavila pred Dazirusa a pozdravila ho, ako sa patrí.
    "Nechajme formalít, drahá moja, poďme k veci," pobádal ju Dazirus.
    "Commander, blood pack je v pohybe, navyše všetko sa kompikuje," riekla a ukázala fotky.
    Dazirus sa len zamračil. Shal´drien mu riekla o Arkusovi.
    "Možno v ňom nájdeme dobrého spojenca."
    "Vždy som ti veril, Shal´drien, nesklam ma," Dazirus zdvihol oči od plánovača a pozrel na ňu prísne ale láskavo, "konaj obozretne."
    "Vykonám, commander," riekla odhodlane.

    Jej loď sa oddelila a battlecruiser zamieril na základňu, utajovanie a prípravy vrcholili na najvyšší možný stupeň a ešte ďalej. Shal´drien nastavila súradnice a mierila v ústrety Black Handu. Áno, vždy sa dá ísť ďalej.


    Správa: Mám objednávku, ktorá si vyžaduje tvoju pozornosť Shal´ drien, chcem aby si zabila Arkusa Gamariho, je to Turianský veterán momentálne sa potuľujúci v Terminuskom systému. Vyžadujem maximálnu diskrétnosť , odmena za úlohu = (veľa 20 000 kreditov)
    Vysielané z omegy.

    Správa čislo2: Jedna Asarijka na opustenej stanici ukradla vec, ktorú si vysoko cením chcem aby si ju získala späť za každú cenu , ako prejav dôvery posielam 1000 kreditov vopred . Ak prímeš moju ponuku dostneš 10 násobok sumy.

    Vysielanie od Arkusa:(kodované a viac krát presmerované)kontaktná osoba bude čakať pod sedimentačnými nádržami čističky vody chovnej jednotky varenov.


    Shal´drien

    Pokrútila som hlavou. Zabiť Arkusa? Robia si srandu snáď? Nie, z Omegy mi nikto zakázky nedáva. Prehrávala som si správu číslo dva. Hmm, tá vzbudila môj záujem. Niekto si veľmi cení môj záujem. Toto si zatiaľ ponechám v pláne. V každom prípade ma trošku podráždilo, že mám jednať s nejakou kontaktnou osobou. Kedy konenčne niekto dostane odvahu so mnou jednať osobne? Okrem Aisiry a Dazirusa de facto každý vysielal nejakých prostredníkov. No nič to, urobíme, čo je nutné.

    Správa (kódovaná a presmerovaná): Stretnutie je dohodnuté. Prídem


    poznámka: stretnutie v pox systéme bolo takisto dohodnuté po kódovanom a presmerovanom vysielaní, viackrát istenom, ja len aby sa predišlo nedorozumeniu


    Aisiry

    Tvárila sa seriózne a veľmi pokojne ale dnu v nej hlodali rôzne myšlienky.
    ,,snažila sa sústrediť na svoju momentálnu situáciu ."
    Len čo sa z tejto brindy dostane spojí sa z Arkusom a to ešte len uvidia ohňostroj .

    Kasandra

    Obkľúčenie okolo Aisiry bolo veľmi tesné ale keď som odstránila pár článkov z celej reťaze bolo to odrazu ľahké . Iste smerujem k centru diania a bude obklopená tým najhorším čo by som chcela priať . Od hrubo obrnených kroganov až po opevnený eklips . Streľby zatiaľ veľa nebolo takže je budˇ mŕtva alebo niečo iné . Uvidíme.

    Arkus Gamari

    Takže odmietla . Arkus sa uškrnol . Takže pokračujeme na tej stanici. Pošlite nech na ňu čaká jedného z quarianských spojek chcem vidieť jej reakciu . Potom sa otočil od monitora zo správou a dokráčal za veliteľmi družstiev. Až sa dozvieme čo sa deje tak máte všetci svoje rozkazy. Pripravovali sme sa dostatočne takže ked niekto niečo pokašle tak za tým budeme hľadať samotný zásah vesmáru, ktorý nakopneme do jeho transcendentnej zadnice.

    Karga

    ,,S tým nesúhlasím. Chcem obchod dohodnúť tu a teraz... žiadne asarijské špekulácie.'' mávol som nervózne rukou. Snažila sa z toho ľahko dostať. To jej ale nevyjde. Bud privolí alebo Blood Pack začne frontálny útok po celej Omege, aby vyhladili Eclipse.
    ,,Určite by si nechcela niesť nepríjemné následky nesprávneho rozhodnutia.'' zavrčal som výhražne. Po tom ako ovládneme Omegu, nájdeme si iný zdroj...
    ... všetko by bolo jednoduchšie kebyže súhlasí s obchodom.


    Aisiry

    Rozhovor počúvala aj Capitán Wasea , do intercomu mi sucho oznámila, že vedenie v tej záležitosti nič nepodnikne. V Aisiry vybuchol nával zlosti . Tie odporné hovadá ja im ešte len takú priložím, že sa nespamätajú .
    ,,Karga, z obchodu nič nebude práve som bola označená za nahraditeľnú" precedila Aisiry a neskrývala to ako tým vivedená z miery. Takže čo spravíme teraz ?
    ,,Č.......... wuáááá"

    Kasandra

    Rozlúsknuť obranu, ktorú pripravil eklips nebolo ľahké ale nakoniec sa to podarilo rozhodný útok biotikov prekvapil aj Asarijky v jej radoch rovnať sa mi nemohli aj ked neboli najslabšie. Nečakaný útok zo zadu bol zdrvujúci ale nikoho som nezabila mohli by sa hodiť.
    Našľapovala som rýchlo a jemne aby som robila čo najmenší hluk aisiry tam stála a bolo vidno že zozbierala všetkú dostupnú energiu . Jediným prekvapivým útokom som ju stiahla k sebe . Iste by bola schopná to odraziť keby ma čakala podobne ako skupina za mnou ale v môj prospech hralo prekvapenie. Lakťom som prichodziu asari zrazila k zemi a vrhla najsilnejšie biotické odhodenie aké som bola schopná do zhluku kroganov čo prekvapene žasla. Otočka a útek kým sa eklips preberie prídu krogani a kúpia mi čas . Zdrapla som Aisiry ako vrece a ľahko som ju udržiavala v biotickej levitácii aby som mohla utekať o preteky.


    Shal´drien

    Hmm, takže ďalšie inštrukcie? Nervózne som pokrútila hlavou
    "Spojka je Quarian? Robia si snáď srandu?"
    Precedila som pomedzi zuby. Na druhú stranu, nebolo žiadnym prekvapením, že Quarian makal pre nejakú inú organizáciu. Tí čo sa "stratili", museli nejako žiť....rovnako ako ja.
    Na chvíľku som zavrela oči a po skoku sa predo mnou rozprestrela stanica. Skenery nehlásili nepriateľskú aktivitu. Vyslala som šifrovanú správu. Ak tam niekto bude, ok, ak bude strieľať, podpíše si rozsudok smrti. Veľmi rada by som videla toho Arkusa, zjavne nevie, s kým a ako hrá.

    Dazirus

    "Nové správy?" spýtal som sa.
    "Až na pár nezvyčajných pohybov Salarianských lodí nič," povedal jeden z vojakov kontrolujúcich správy.
    "Pokračujte v prípravách," zavelil som.
    Základňa bola výborne pripravená, rovnako v prípade vesmírneho konflitku sme mali veľkú nádej na úspech. Spokojne som sa usmial. Navyše, ak sa podarí spojenie s Aisiry a Black Handom, bude to perfektné, možno nájdeme novú antikroganskú superzbraň. Ach, poznal som pár, ktorí stáli za to, ale už to nie je ono. Mimovoľne som si naťukal Aisiryn profil a očaril ma. Dievča rozhodne vedelo ako na to.
    Náhle ma z myšlienok vytrhol príchodzí Turian, ktorý salutoval. Odzdravil som mu a pokynul hlavou, že môže hovoriť.
    "Komandér, na Omege sa vraj strhol rozruch, podľa scoutov sa tam objavil Justicar a vzal asarijku, s ktorou jednala Shal´drien. Zrejme budú problémy," riekol.
    "Pripravte flotilu a naložte nové zbrane, možno nás čaká dosť zaujímavý boj," prikázal som.
    Tam kde sa stretne viac ako dve organizácie a aspoň jedna z nich je kroganská, sú vždy problémy.


    Karga

    ,,Nahraditeľnú? To sú mrchy, takto si vážia vlastných ľudí!'' zavrčal som a rýchlo ustupoval dozadu. Kroganom za mnou som pokynul aby mi v rýchlosti priniesli zbrane a nech strieľajú po Aisiry. Už nebolo potrebné ju nechať na žive.
    V tom sa však stalo niečo dosť nečakané - prekvapilo to dokonca aj mňa. Krogani vypálili prvú salvu z brokovníc, ale netrafili, lebo Aisiry odletela... dozadu.
    Biotik! pomyslel som si rýchlo a odstúpil z možnej dráhy jej biotickej strely.
    Dalo sa to čakať, krogani vlnu dostali a chudáci zleteli na zem, snažili sa čo najrýchlejšie pozbierať. Mňa vlna netrafila, a tak som mal voľnú ruku. Neznáma biotička Aisiry zobrala a unikala s ňou.
    ,,Stoj!'' zahučal som, bola rýchlejšia.
    Vrhol som sa na zem, kde ležal Cain. Rýchlo som ho nastavil, namieril a po biotičke s Aisiry vystrelil raketu... nemalo žiadny zmysel ich nahánať, nikdy by som ich nedobehol.

    Kasandra

    Akurát sa obzrela poza plece a uvidela, že je zle. Jeden z kroganov ten najväčší a zrejme aj nanasratejší sa veľmi rýchlo pozbieral a len preglgla keď uvidela masívnu siluetu zbrane ktoré rýchlo dvíhal k výstrelu . Bežala tak rýchlo ako len vedela ale z nákladom na pleci sa to dalo len do určitej miery, ujsť by mohla ale kroganovi nie jeho zbrani . Blížila sa ku sa zbierajúcim eklips už za behu zachytila dvoch a mienila ich použiť ako štít a prekážku pre strelu. Dvojica bezvedomých tiel preleteli popri nich obklopené modrou energiou. Otočila sa aby mohla riadne korigovať ich let a čo najrýchlejšie ustupovala . Raketa sa s nimi zrazila . Tlaková vlna Kasandru odhodila a Aisiry chvíľku letela a tvrdo dopadla na podlahu ako vrece . Škaredo zachrčala .
    Justicar vedela, že nemajú veľa času a napriek tomu, že bola pobúchaná rýchlo sa driapala za Aisiry kým oblak dymu zahaľoval rozmetanu chodbu. Za bývalou obrnenou pozíciou sa chodby viacnásobne vetvili ,to bola jej šanca . Sama sebe si hovorila, koľko bude musieť prekonať len aby niečo z tejto špiny vytiahla ju a splnila misiu.


    Shal´drien

    Priletela na stanicu a čakala. Po chvíľke zbadala quarianskú spojku. Ticho si vzdychla a nastavila zbrane pre možný konflikt. Quarianskú techniku poznala, vedela, čo treba robiť. No v každom prípade, dnes tu bola ako vyjednávač. *Ak si myslia, že im hneď prezradím o Noverii a Dazirusovi, pekelne sa mýlia*
    Postavila sa do pozoru a ruku nespúšťala zo zbrane. Išlo o opatrnosť, gentlemanské dohody treba mať vždy nejako poistené. Nespúšťala oči z Quariana.
    "Vidím, že Arkusovi bolo zaťažko sem doletieť osobne, ale chápem vážnosť situácie," riekla odhodlane a bez náznaku strachu, "dúfam, že ma k nemu zavedieš, predsa len váha informácií ma núti rozprávať s ním osobne, bez akýchkoľvek prostredníkov."
    Dúfala, že quarian si spomenie na zásady z čias flotily a vyhovie jej, i keď veľkú šancu tomu nedávala. Ak je Arkus aspoň spolovice taký lišiak ako Dazirus, len tak jej audienciu neudelí, leda že by urobila niečo veľké. Žiaľ, to mala v datakľúči.

    Dazirus

    Správy o podozrivých pohyboch sa množili. Vôbec sa mi to nepáčilo. Dvaja gethskí scouti sa vrátili s informáciami, že do pohybu sa dávajú aj Justicari a mnoho organizácií si začína všímať dianie a rozhodne neprihliadajú so založenými rukami.
    "Shal´drien sa neohlásila?"
    "Nie pane," odvetil jeden zo scoutov, "od príletu na stanicu žiadne nové správy."
    Veci sa vyvíjali dosť neuspokojivým smerom. Treba konať. Lode sú naložené. Hliadky na miestach, stealth funguje a ak by sa niekto odvážil, nezostane z neho jedna molekula celá.
    "Baziar, Vetreiah," zavolal som dvoch elitných gethských stíhačov, "sledujte jednanie Shal´drien, v prípade nebezpečenstva viete, čo robiť."
    Gethovia sa pobrali k lodiam a tie v tichých hvizdoch mizli za horizontom.
    "A zistite mi meno tej Justicar, zrejme môže byť nápomocná," s týmto pokynom som sa otočil a sledoval nočnú oblohu. Krásne divadlo ľadových kryštálikov nemohlo skryť to, čo sa dialo tam vonku.


    Karga

    S nádejou som sledoval rýchlo letiacu raketu z Cainu. Biotička však bola rýchla a do jej dráhy vhodila akýchsi dvoch... čo?
    Eclipse?! zmeravel som. Aisiry tam očividne niekoho mala, ale tá biotička sa o nich pravdepodobne nestarala, kedže ich tak rýchlo a bez rozmyslu obetovala. Cez následný výbuch, ktorý pohltil celú chodbu som nič nevidel. Vačšinu chodby pohltil prudký plameň, a po ňom sivý dym. Tí vojaci Eclipse to asi neprežili.
    Aj tak som sa rozhodol neriskovať - kroganov som tam vyslal, aby zabili každého preživšieho. Opatrne postupovali.
    Aisiry sa podarilo uniknúť... aj tak ju nemalo zmysel sledovať. Nikam by sme sa nedostali. Treba zvoliť inú taktiku...


    Dazirus

    Všetko smerovalo k vojne. Videl som to, hoc ostatní zo Silver Remnants to odmietali pripustiť. Boli unavení bojmi a radi by videli koniec vojny, ale ako sa vraví - len mŕtvi uvidia koniec vojny. Lode boli pripravené. Už niet cesty späť.

    Shal´drien

    Pozdravila som spojku známym gestom a čakala na odpoveď.


    Quarianská spojka
    ,,Najpr mi dáš ten datakľúč s informáciami, ktoré chcela Aisiry od teba a potom začneš vysvetlovať, ako je možné že sa dostala to takej sračky práve keď jednala s tebov." znel rezolútne a celkom sebavedome, očividne ho neprekvapila ani krajanka.
    ,,Arkus nieje blbec a bude si ťa chcieť preveriť v Terminuskom kvadrante je mnoho nájomných vojakov, či zabijakov a len málo z nich nestrieda svojho zamestnávateľa ked iný zaplatia viac."
    Arkus síce sám osobne na stanici nebol ale mal tu malú jednotku. Úplne na nerozoznanie od bežného obyvateľstva .

    Kasandra

    ,,Tých hromotlkov iste nepresvedčí ani ten výbuch " myslela si keď zodvihla Asiry, ktorá trochu ožívala. "
    Naneštastie výbuch spôsobil že dotrieskaní tým opäť chytal zbrane do rúk . Nemala čas na biotiku zahla na jeden roh a rodila raketometníčke Aisiry rovno do ksichtu . Tvrdo sa udrela o stenu a pustila zbraň . Znova zodvihla Aisiry a utekala , v tej istej chodbe sa už živý Vanguard chargol rovno do utekajúcej dvojce lebo zbraň mala príliš ďaleko a čochvíľa sa chodba zase vetvila. Silný náraz odhodil dvojicu o 3 m ďalej . Zvyšok sa medzitým organizoval do nových pozícii , veliteľka iste tušila, že ten kráter čo uvidela cca 50 m pred sebov má svedomí prenasledovateľ . Rozkazy lietali naokolo ako blesky a okamžite chcela vedieť kde je Aisiry. Všimla si, biotický výboj z chargu. No ešte viac ju zaujali tienisté siluety postupujúce cez mračno dymu.



    Shal´drien

    Pochopila, že tu zrejme narazí na tvrdý odpor. Len nechápala, načo tie zbytočné formality. Teda chápala. V tomto kúte vesmíru chce každý každému ustreliť hlavu a tak niet divu, že každý tu má za sebou kopu kumpánov, ktorí si kryjú zadky. Zhodnotila situáciu. Zabiť spojku by nebol dobrý nápad, určite tu nie je sám. Bol by hlúpy. Na druhú stranu, ona tu nikoho nemala. Okrem dvoch stíhačov, ktorí sa vmiesili medzi dav. Dvaja gethi plus-mínus, nikto sa nestaral. Shal´drien sa napriamila.
    "Tu je ten datakľúč, zvyšok informácií som získala po ceste, preto som ich na datakľúč nenahrala. Aisiry sa dostala do sračky kvôli Kroganom, pretože som jej práve zdeľovala citlivé informácie ohľadom útoku na rafinériu. Všetci však vieme, že útok na rafinériu je len čerešničkou na torte."
    Premerala si Quariana. Vidno, že kedysi slúžil vo flotile. Zacnelo sa jej.
    "Dávam ti svoje čestné slovo, že informácie sú pravdivé a Arkusovi nechcem ustreliť hlavu. Ponúkli mi viac, ako bola jeho objednávka, ale odmietla som. Navyše môžem priviesť veľkú pomoc, ale na to je tu priveľa uší. Informácie si môžeš overiť hneď, zvyšok pre dobro veci prejednáme v súkromí."
    Dúfala, že Quarian prestane robiť drahoty a pochopí, o čo ide. Čas hral totiž proti nim.

    Dazirus

    Naložený gethský battlecruiser vzlietol a v stealthe zmizol. Nasledoval skok. Dazirus nepokojne prezeral skenery. Až prílišné ticho. Mierili k Omege, kde to vrelo ako v kotli. Išlo síce o získanie informácií, avšak battlecruiser bol ťažko obrnený a pripravený k bitke epických rozmerov.
    "Veliteľ, pokiaľ správy neklamú, Aria je stále na Omege."
    "Výborne," usmial sa Dazirus, "tak sa trošku porozprávame."
    Battlecruiser si krátil cestu k Omege. Dazirus mal po ruke aj niekoľko špeciálnych tímov. Nikdy Geth nevie, kedy sa bude musieť...takticky stiahnuť.


    Quarian pred seba položil holoprojektor a odišiel do zadu . V holoprojektore sa objavil objavil Arkus Gamari . Oblečený v strednom titan armore s čiernou trojprstou rukou na hrudnom pláte brnenenia.
    ,,Čestné slovo ti v terminuse platné prt pokiaľ ti ten dotyčný nieje celkom loyálny. A o tom poslednom môžem prehlásiť, že jeto všeobecne nedostatkový tovar. Za citlivé informácie som povdačný a teraz chcem počuť čo mi chceš ponúknúť ak to bude rozumné mohli by sme aj dohodnúť . "


    Shal´drien

    sa pousmiala a jej úsmev bolo vidno aj cez masku obleku.
    "Ak jednáš čestne, ani z mojej strany sa nedočkáš podrazu," odvetila, "tu sú informácie z datakľúču."
    Datakľúč začal premietať, čo sa stalo a prečo sa veci vyvinuli zvláštnym smerom.
    "Navyše prikladám skeny z môjho stíhača," rozprávala opatrne, tušila, že je sledovaná, "Salarianske lode majú nezvyklé trasy a doprevádzajú ich Kroganské stíhače. Mám pomoc, ale na to sa ozaj musíme stretnúť osobne, nemôžem hovoriť cez holoprojektor, vždy niekto počúva," Shal´drien znela náhlivo, "Času je ale málo, sľubuje, že pomoc je neoceniteľná."
    Čakala na odpoveď a kdesi vzadu sa potichu vytrácali dvaja gethovia. Misia bola pre nich splnená.


    Karga

    ,,Stiahnite sa, balíme to tu!'' zahučal som na kroganov a chodbou kráčal späť odkiaľ sme prišli pri sledovaní Aisiry. Krogani sa rýchlo stiahli a pripojili sa ku mne.
    Nič s tým neurobíme. Eclipse sú naozaj sviniari. Bude na nich treba viac pritlačiť, ale vojnu medzi organizáciami vyvolať nemôžem. Treba to spraviť o niečo delikátnejšie. Nechcel som na to pristúpiť, ale pravdepodobne to spravím. Tak aspoň nebude poškodený Blood Pack - a nikto ho nebude podozrievať z útoku. To bude výborné. A nezašpiním si pritom ruky.
    O chvíľu sme došli do hangárov Omegy.
    ,,Zavolajte mi Krylla.'' rozkázal som kroganom a nastúpil do pripravenej lode.

    ,,On to myslí vážne?'' spýtal sa jeden krogan začudovane, ked sa lod vzniesla a odlietala.
    ,,Kedy niečo nemyslel vážne?'' pokrčil plecami druhý a spoločne všetci odišli.


    Dazirus

    Battlecruiser sa objavil v systéme Fathar, blízko planéty Dorgal. Nehostinné miesto. Ticho som si zamrmlal popod nos. Skenery objavili množstvo paládia, ktoré sa využívalo v zbraňových systémoch gethov už veky. Žiadna nepriateľská aktivita. Síce...diera ako hrom, kto by tu čo čakal.
    "Ako sme na tom s prípravami?" spýtal som sa.
    "Pane, skokové motory sú už skoro pripravené," odvetil kormidelník.
    "Výborne, a čo komandá?"
    "Majú natrénované všetky postupy a situácie a ďalej trénujú," hlásil Capitan Inferior
    Usmial som sa. Zistíme, o čo ide, keď už sa o to zaujímajú Justicari. Náhle sa na skeneroch objavili dve menšie lode. Gethské stíhače. Identifikovali sa našim kódom a predávali informácie. Takže Shal´drien jedná s Arkusom. Výborne. Ešte trošku urobíme vietor na Omege a bude pokoj. Náhle ako sme ale prechádzali pri planéte, sa na skeneroch objavila loď. Asarijská ľahká bojová loď, niečo ako stíhač. Zahromžil som. Prečo sa toto musí stávať?
    "Celá loď prejde na bojovú pohotovosť, štíty na maximum, range obrana sa pripraví k boju, hlavné batérie nabijú a pripravia sa k paľbe salvami."
    Zaujímalo by ma, čo tu hľadá sama asarijská loď, nuž - spýtame sa.
    "Vyšlite za ňou stíhače."
    asi před měsícem · Označit jako irelevantní · Nahlásit · Smazat příspěvek

    Karga

    Moja osobná loď čoskoro odletela zo systému. Zaradil som špeciálne súradnice na presun mass relayom a aktivoval prístroj, vďaka ktorému ma nemohol žiadnej stopovací prístroj vypátrať. Mojou loďou prešiel silný výboj masového poľa. Mierne to zatriaslo. Z relayu vyskočil modrý lúč, pohltil ma a moja loď doslova vystrelila vpred. Počas cesty som moc nepremýšľal. Nebol čas - bolo potrebné sa čo najrýchlejšie dostať na zasadanie rady. Aj keď sa málokto účastnil osobne, vačšinou len pomocou projekcií holografov, konalo sa to vždy na tajnom mieste. Tie sa často menili. Nemohli sme si doloviť akýkoľvek únik informácií. Zabezpečenie bolo dokonalé, nikto o tom nemohol vedieť. Tím boli špióni a brokeri vybavení.
    ---
    Onedlho som s loďou pristál na celkovo opustenej džungľovej planéte. Na okrajoch nebolo nikoho, kto by si túto planétu zabral, hlavne bola nevhodná pre život. Celoplanetárny rovník, alebo niečo také. Do týchto vecí som sa nikdy nestaral. Hlavné bolo, že to je bezpečné miesto na úkryt a nikto tam nesnorí.
    Peši som prešiel približne dvesto metrov, keď som narazil na malú jaskyňu. Len vyzerala malá - kvôli vchodu. Vnútro bolo vhodné aj na skladovanie tovaru. Vošiel som a poobzeral sa. Všetko bolo ako naposledy. Šesťnásť holografických stojanov postavených v kruhu, ktoré boli napojené na tajnú a bezpečnú sieť, teda sa o ich lokácii nemohol nikto dozvedieť. Počet stojanov sa rovnal počtu lídrov organizácie KR, alebo Konfederácia Rás (CoR). Už pred hodinou som dal lídrom vedieť, že sa koná stretnutie a zvoláva ho tentoraz Karga. Alebo skôr zase. Postavil som sa na jeden zo stojanov a čakal. Postupne sa objavili všetky projekcie. Ako zvolávateľ som musel začať.
    ,,Bol som teda na Omege, ako sme sa dohodli.'' oznámil som opatrne.
    Útly salarián, teda Iash sa ozval ako prvý. Dalo sa čakať, bol neuveriteľne ukecaný.
    ,,A dúfam že máš výsledky, Karga!'' gestikuloval šialene a jeho vetu som takmer nezachytil. Zo všetkých mi liezol najviac na nervy - za to bol dosť schopný a užitočný. Každý mal v organizácii svoju úlohu, ktorú vedel plniť dokonale. Všetky rasy, všetky zamerania.
    ,,Spravil som všetko podľa plánu. Asarijku z Eclipse som zatlačil do kúta, ale vlastní ju vyhlásili za nahraditeľnú, takže z toho nič nebolo.'' povedal som im pokojne s nadhľadom. Nič som nepokazil. Až na...
    ,,Takže predpokladám že si ju zabil.'' arogantne vyslovil Nihrik. Samozrejme, turián. Uškrtil by som ho vlastnými rukami. Kedykoľvek. Bol hádam viac otravný ako salarián.
    ,,Podarilo sa jej utiecť. Uniesla ju nejaká asari... podľa sily predpokladám že justicar.''
    Vačšina z nich sa zamračila. Nihrik sa arogantne usmial a pokrútil hlavou.
    Len si to zožer, ty idiot. Ešte ťa zabijem... len počkaj, pomyslel som si nervózne. Vražedné myšlienky vyrušil náš hlavný líder. Pozorovateľ (Seer).
    Nikto vlastne netušil kto to je, lebo neukazoval svoju podobu. Dorozumieval sa len pomocou cudzích jazykov. Jeho hlas bol robotický, znel skôr ako počítačovo vygenerovaný hlas. Všeobecne sme ho považovali za extrémne efektívnu umelú inteligenciu, ale bolo za tým niečo viac. Niečo v tieňoch. Vždy však vedel všetky informácie na dalšiu misiu. Jednoznačne mal pod rukou Extranet. Nemal som ho rád. Vlastne, nemal som tu rád všetkých. Ale moje skryté úmysly nemusia vedieť. Patriotizmus som sa snažil na poradách potláčať.
    ,,To je v poriadku. Náš plán pokračuje. Kryll, pôjdeš a eliminuješ Aisiry. Karga, ty si zatiaľ oddýchni. Ostatným pokyny pošlem neskôr.'' vyslovil tým zvláštnym hlasom. Kryll bol drell - náš hlavný eliminátor. Veľmi efektívny, tichý, diskrétny.
    ,,A ked sme už tu... ako ide množenie vojakov?'' obrátil sa Ka'Lan, voluský zástupca v rade, na Qi.
    Qi v momente ukázala znamenie, že všetko ide hladko. Rachni predsa nevedeli hovoriť s nami ostatnými rasami...
    ,,Končím zasadnutie.'' vyslovil Pozorovateľ a všetky projekcie zmizli.
    Zo zmiešanými myšlienkami som sa vracal k lodi, pripravený na odlet z tejto horúcej planéty.



    Kasandra

    Odletela značnú vzdialenosť. Ten charg bol dosť silný . Ale nestalo sa jej to prvý krát(zásah biotikov). Bariéra a brnenie spravilo svoje a otras nemal požadovaný efekt . Rýchlo sa otočila a odhodila vanguarga späť kde začínala a dosť tvrdo . To je darovalo dosť času aby sa vyparila . Pomaly jej začínala viac a viac vadiť jej nepohodlný náklad . Nechcela zostávať v určitých chudobných oblastiach, kde kraľoval blood pack aj prostrednítvom worsha. Nemohla vlastne na veľa miest, eklips bol tiež rozbesnený a ktovie kto všetko ešte je ešte na ňu nasratý.
    Už bola mnokrát v podobných situáciách ale teraz riskovala veľmi, sama uprostred mora nepriateľov. Taký je osud justicar.

    Arkus Gamari

    ,,Čo má ta quarianka za ľubom, používa silné slová, a zdá sa, že má sebov niekoho s nemalou mocou, pomoc by sa nám možno zišla ale nato sme necvičili kontrakt bol daný nám a my ho splníme do bodky". Pošlite jej koordinát strenneme sa v opustenom zariadení na ťažbu platiny, ten asteroid je krásne magnetický. *uškrnul sa*
    ,,Potom oznámte, že odpočitávame ."
    Arkus odišiel do hally kde čakali zoradené jednotky black hand. Tu na mieste ich bolo 25 čo je 5 týmov. Každý jeden pozostáva z dvoch ofenzívnych heavy s ťažkými zbraňami dvoch biotikov s variabilnými zbraňami a snipera. Preferovane boli brnenia Titan a Onyx. Stálo to dosť a dosť to aj trvalo plne vybaviť nielen túto ale aj ostatné jednotky.
    Arkus predstúpil pred nich . ,,Teraz uvidia ako sa to má robiť! " a mužstvo veliteľa zborovo jednohlasne pozdravilo .
    ,,Tak teda začíname."





    Shal´drien Innuya

    Výborne. Takže nakoniec súhlasil. Usmiala sa. Konečne si pohovorí s veľkým Arkusom osobne. Obdivovala ho. Turiani boli disciplinovaní a navyše ak dokázal zbúchať aspoň spoly tak silnú organizáciu ako Silver Remnants, potom je ozaj schopný. Navyše cítila k Aisiry zvláštne puto a podľa Quarianských zásad je priateľ môjho priateľa môj priateľ. Nad súradnicami sa zamračila. Magnetické pole toho asteroidu vedelo so systémami krásne zamávať. No maličkosťami sa nehodlala rozhodiť.
    "Výborne, teší ma, že sa môžeme dohodnúť," povedala s úsmevom, "na dôkaz mojej dobrej vôle ti posielam 2000 kreditov a jeden z priložených skenov, že ti neklamem."
    Sken nebol nijaká diera do sveta, no bol dosť priekazný na to, aby vzbudil záujem. Naučila sa ako jednať s týpkami, ktorí mali za sebou mocné pozadie. Momentálne jednala sama, ale to jej nevadilo. Po skoro 140 rokoch osamote, si človek zvykne.
    "Pripravte sa na stretnutie, nezvyknem meškať. Máme si toho, čo povedať."

    Dazirus

    Sledoval, ako stíhače sa priblížili na kontaktnú vzdialenosť. Teraz už tá asarijská špina neujde.
    "Stíhače sú na kontakt, zbrane pripravené, štíty na maxime," hlásil veliteľ hliadky.
    Uškrnul som sa. Zdroj informácií a de facto zadarmo.
    "Dajte jej šancu, vyšlite štandardnú kontaktovaciu správu."
    Stíhače držali krok s ľahkou bojovou loďou. Skeny o lodi a jej systémoch prichádzali k Dazirusovi do počítača. Jeho pobavený úškrn vravel za všetko.
    "Ak nebude spolupracovať, zostreľte ju."

    Torea

    Na mozog lezúci šum naladenej stanice ustal a v slúchadle sa mi ozval hrubý mužský hlas.
    „Odmena je na konte.“
    Prudko som sa vystrela a naťukala pár operácii v prenosnom počítači. Pohľad na značne zvýšenú sumu bankového konta sčasti upokojil moje napäté nervy, no i tak som sa naďalej cítila akási nesvoja.
    „Všetko je čisté. Teda... Všade je dokonalý chaos. Misia splnená. Môžeme odýsť?“
    „Ale pravdaže. Bolo mi cťou s vami spolupracovať, prajem vám príjemné užívanie nového majetku. Do nevidenia.“ Hlasy zmĺkly v slúchadle to zapraskalo a spojenie sa prerušilo. Pár šťuknutiami som motor stíhačky prebrala k životu a ďalšími pár sa pripravila na odlet. Nemienila som sa tu zdržať ani o milisekundu dlhšie ako bolo nutné. Chaos bol na scenériu rysujúcu sa pod nami slabé slovo, preto čím skôr budem preč tým lepšie.
    „Heeeey, sesternička, kam sa to ženieš? To si s nami ani len nevyrazíš osláviť tento náš veľký úspech?“ Na monitore predo mnou sa zjavil od ucha k uchu vyškerený ksicht mladého Wosha.
    „Nie prepáč, pobyt vo vezení moju predstavu pre ideálnu oslavu akosi nespĺňa.“ Precedila som medzi zubami. Hlúposť toho indivídua naozaj nepozná hraníc. Oslava??? „Nič v zlom Kyrkus, ale na tvojom mieste by som už dávno zdrhala kade ľahšie.“
    „Ty ani nemusíš byť na mojom mieste aby si to urobila, ale bo sa mýlim? Čo iné sa od TEBA dá čakať?“ Z irónie v jeho hlase sa mi dvíhal žalúdok. Rýchlo som zadala potrebné súradnice pre skok do hyperpriestoru a oslnivo sa na neho usmiala. „Pre dnešok sa uspokoj s mojím prostredníkom a pozdravuj odo mňa ocinka.“
    Prenásledovaná pocitom že nech po dnešnej akcii skončím kdekoľvek tak z tejto kaše sa už nevyvlečiem, som mu zamávala na rozlúčku a poďho preč.
    „A tak za sebou máme šťastný koniec ďalšej kapitoly žoldnierského klanu Moorcockových. Naša statočne zosratá hlavná hrdinka na svojom veľmi dobre vytunenom tátošovi opäť hrdo a majestátne trieli ku hviezdam. Na rýchlu pomoc bohatým a ešte bohatším...“ Precítene dodal už do hluchého slúchadla worsh a spolu s ďalšími piatimi stíhačmi sa vydal v ústrety márnotratnému raju Omegy.

    ***

    Prvú zastávku som si dovolila až po pár dňoch presedených za palubnou doskou môjho zlatíčka. Z bezpečnostných dvôvodov som sa pri medzi skokoch nikdy nikde nezdržala dlhšie ako na dobu doplnenia paliva a zásob, ostražitosť som sa rozhodla povoliť až ďaleko od tej prekliatej Omegy. Z hyperpriestoru som sa vynorila uprostred nehostinného a zapadlého systému Fathar. Ticho, prázdno pustatina... Jeden by povedal že v takej diere budete sami, ale kdeže.
    Moje drahé šťastie mi do cesty postavilo Flotilu.
    Takmer som hlavou vrazila do skla ako som okamžite prudko zabrzdila a neveriacky civela na zoskupenie lodí predo mnou. D´Arvit! Bolo jediné čo mi v tú chvíľu prišlo na um. Si zo mňa snáď niekto robí srandu nie? Čo tí sem robia? Pohotovými pohybmi som zapla štíty, odistila poistky, nabila batérie a pripravila zbrane. V duchu som svojej hlúposti dodala ešte pár šťavnatých na dávok keď som na radare zahliadla dve rýchlo sa pohybujúce bodky. Stíhače. Takže pre začiatok máme len návštevu, pomyslela som si a usmiala sa predstave ako im do počítačov lezú falošné skeny lode a systémov. Nič z toho čo vidia a podľa čoho ma hodnotia ako neškodnú prepravnú loď nie je pravda. Kyslo som sa usmiala. Moje zlatíčko a ja . Tak to tu už dlho nebolo.
    Odistila som komunikačný kanál a s tak trochu priblým úsmevom čakala čo bude ďalej.

    Gethský stíhač

    "Správa asarijskej lodi, správa asarijskej lodi. Identifikujte sa a podľa možnosti neklaďte odpor."
    Gethské stíhače dosiahli približovaciu vzdialenosť. Zbrane mali pripravené. Rozhodne vedeli, že ide o bojovú loď, opatrnosť bola na mieste.
    "Nasledujte nás, a nič sa vám nestane."

    Niekde na veliteľskom mostíku sa Dazirus usmieval. Rozhodne nečakal so založenými rukami a hlavné delá battlecruisera boli nabité. Nemá na výber.


    Arkus Gamari

    (pieseň na podfarbenie čítania myslím, že vystihuje )
    https://www.youtube.com/watch?v=28JtAHS7uMo&feature=related
    Loď black handu pristála na vyťaženom asteroide . Sprevádzali ho štyria . Jeden turian a tri asari . Rozdelenie bolo variabilné . Pozície biotikou a snipra mali asari ale aj toto bolo variabilné. Turian bol ťažký útok spolu s Arkusom . Všetci neskrývane v brneniach čiernymi rukami . Zabezpečili okruh a našli strategicky najvhodnejšie miesto, na prípadnú obranu alebo útok .
    ,,Biometrické snímače na maximum, spojenie permantne a žiadne prekvapenia, toto je iba zastávka, počkáme si na tú quarianku . Uvidíme, čo pre nás má a uvidíme čo ďalej." Arkus si sadol na krabicu na chodbe a leštil si svoj Widicator . Na jeho tvári s tmavo fialovým tetovaním sa zračil úškrn plný očakávania.
    ,,uvidíme."

    Black Hand Heavy assault:
    rasa: Turian
    armor: Titan armor , Tech armor ,
    Zbrane: M-77raketomet, M-100granátomet + M-15 widicator, insineratie a kryoblast

    Black Hand Sniper:
    rasa:Turian/Asari
    Armor:Titan/Onyx , tech armor, bariéry
    Zbrane: M-97 wiper+M9 tempest,

    Black Hand Serpent:
    rasa: Asari
    Armor:onyx armor, tech armor , bariéry
    Zbrane:biotické útoky, M-9 tempest

    Sponsored content


    Incident (Archívna časť z Facebooku) Empty Re: Incident (Archívna časť z Facebooku)

    Odoslať  Sponsored content


      Práve je So apríl 27, 2024 2:41 am