Výlet na koniec Galaxie

  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Ut december 03, 2013 9:38 pm

  [20. 1. 2013 12:01:24] Domino Gira:
  „Strata energie z palivových článkov 6, 7 a 8!“
  Cobalt prepla komunikačný kanál na hlavného pilota-operátora:
  „Ak budem musieť ešte raz premostiť prietok paliva kvôli tomu, že…“
  „Na to nie je čas sme pod paľbou chápeš? Tak ak nechceš aby nás zostrelili s orbitu začni makať!“
  Uzemnil chakatu. Cobaltpelt teda nezostávalo nič iné ako sa opäť zohnúť, tak až sa takmer plazila po bruchu, rovnako ako po taurom tak aj humanoidnom, aby prešla úzkym koridorom medzi sekciami. Doliehali k nej tlmené zvuky výbuchov protónových torpéd a iných typov projektilov, ktorých cieľom bolo zostreliť loď a celú jej posádku.
  „Áááá!“
  Vykríkla a poskočila keď jej horúca para popálila chvost.

  [20. 1. 2013 20:36:50] Lord_radian:
  Mag: Strojník nevedel poriadne, kde mu hlava stojí. Mali toľko problémov. Trup bol ako ementál a unikalo prakticky všetko od vzduchu, cez palivo až po pitnú vodu. Toto dlho nevydržíme myslel popri tom ako univerzálnym zváračom zlieval dokopy poškodené podstavce chladiacých sytémov reaktoru . Mal nasený už aj ľahký skafander s tienením proti radiáci ak dostanú lepší zásah a niečo sa stane prvé čo príde bude vlna tvdého žiarenia , pokiaľ však do jedného dňa nedostane liečebné nanity tak sa rovno môže zmieriť s leukémious.

  [20. 1. 2013 20:51:29] Domino Gira:
  Dostala sa až do časti kde už svietilo radiačné varovanie a musela jednoducho vycúvať, v najbližšom širšom priestore sa otočiť a obísť celú jednu sekciu aby sa dostala do skladu núdzových zásob. Aj napriek tomu, že jej tolerancia voči radiácií bola vyššia, nechcela nič riskovať. Ale dalo jej zabrať nájsť v sklade skafander čo bol šitý na ňu. Na ASS (Assalut Star Ship) Nemexis Fregate Class II bola totiž jedinou chakatou v technickej sekcií. Našťastie sa však na ňu kompetentný nevykašľali. Nasúkala sa do skafandra a vyrazila do zamorenej oblasti.
  „Mag ako to vyzerá tam u teba?“
  [20. 1. 2013 21:01:53] Lord_radian:
  ,,Sme ako ementál, neviem, čo chceš robiť konkrétne ak chceš ísť náhodou do palivovej časti , tak hráš ruskú ruletu o to či nasledujúca strela neprerazí trup a nezničí všetky zásobníky s antiradiačnými lekárskými nanitmi . Ale inak to tu celé zamorené už teraz nech si v tom obleku už aj . Povedz mi kam smeruješ a môžem o tom povedať na bližšie a prípadne pomôcť ak to bude priorita. Na prilbu sa mu premietol najaktuálnejši stav lode . A nervózny si pohmkal .

  [20. 1. 2013 21:16:35] Domino Gira:
  „Super.“
  Skonštatovala Cobalt pre seba a prepla komunikáciu na hlavného pilota.
  „Nemôžem premostiť prietok paliva, kým nebudeme z dostrelu!“
  Do mikrofónu sa však ozval hlas Commandéra Argusa Tempesta:
  „Premostite tie články to je rozkaz!“
  A intercom stíchol.
  „Jasné ja môžem pre dobro celej posádky kľudne zatrepať všetkými štyrmi!“
  Zahundrala a vydala sa do sekcie kde bolo možné premostenie vystavať. Uprostred chodby však odrazu zela diera. Cobalt cítila ako ju unikajúca atmosféra ťahá k otvoru len čo otvorila tú tlakovú prepášku a tak radšej ihneď zaspätkovala. Na priezore si rovnako ako predtým Mag otvorila hlásenie o poškodení.
  „Mag, potrebujem aby si zo sekcie M12 vypustil atmosféru, inak ma čaká veľmi dlhá obchádzka, medzi mnou a nasledujúcou sekciou je trojpodlažná fúga!“

  [21. 1. 2013 5:19:21] Lord_radian:
  Mag: Nasadil si na ruku, odľahčený cydralický ohýbač a chybstal spolu s týmom záplatníkov spraviť niečo s tou jamou čo bola v trupe , teda aspoň utesniť . ,,Dobre priprav sa vypustíme atmosféru potom máš voľnú cestu, ja a parta skúsíme zaplátať aspoň časť aby sme mohli obnoviť atmosféru v dôležitých oblastiach. " Pripevňoval si výstroj pre dlhodobý pocit v vákuu, nedúfal že sa len tak skoro nadýcha čerstve atmoséry .  ,,No tak veľa štastia, oboch nás to tam možno odparí pri ďalšom zásahu, bezbolestne na obláčik plazmy. Ale ak pôjde všetko dobre mohol by si da vracať už po podlahe." Štukol na tlačíko na lakti. Aktivoval opravných robotov .

  [21. 1. 2013 5:35:14] Domino Gira:
  Cobalt počula tiché ale zreteľné hučanie ventilačného systému. Senzory skafandra ju varovali pred nedostatkom kyslíka v okolí. Potom ucítila ako ju začína nadnášať, keď sa vypla aj umelá gravitácia. Otvorila prepášku do poškodenej oblasti ale stále sa jej ešte držala rukami. Až keď sa vstup úplne otvoril sa poriadne odrazila a preplachtila ponad dieru zejúcu v podlahe aj v ďalších dvoch podlahách na poschodiach nad ňou. Cez poškodený plášť videla modro-zelenú planétu. Z istých bodov na jej povrchu neustále prilietali svetelné body – protónová paľba. Konečne pristála na druhej strane diery a pomalými opatrnými krokmi sa vybrala k ďalšej prepážke. Než ju však otvorila skontrolovala virtuálnu mapu:
  „Teraz atmosféru v M13 prosím.“
  Požiadala.

  [21. 1. 2013 6:08:08] Lord_radian:
  ,,Máš to mať " povedal Mag a na pomocou intuitívneho ovládania pomocou očí na holopremietni vypustil sektor M13. Za Cobaltom sa už súkali roboti s materiálom na provizórne premostenie a utesnenie sekcie na spodku videl iné tými s podobným úmyslom akurát, že tie proste opravovali to čo sa dalo aby zabezpečili najdôelžitejšie systémy pre aký taký priebeh boja. Sledoval ako sa vzdiaľluje letiac cez vákuum . Okrem pravidelných gulý protónovej paľby priestor brázdili zdanlivo neviditeľné projektily(pekné kúsky ocele alebo iného kovu) z gravitačných a elektromagnetických urýchlovačou (urýchlenie na 1/10 rýchlosti svetla to je 30 000 km za hodinu Very Happy). Malé o veľkosti asi ananásu až po gigantické protilodné o veľkosti ponorky z dávnych časov. Pár ich preletelo popri oprávarenských robotoch jedna taká menšia strela preletela skz robota ten prakticky implodoval jak cez neho kus preletel a premenil sa na nechcený granát a doslova rozhodil rukami . Čerstvo inštalované paneli novej podlahy to tiež poznačilo niekoľkými masívnymi do hora vylačenými kužeľmi . ,,Kurva!!" zahrešil potom čo kus robotického klepeta presvišťali veľmi tesne a zapupichlo sa do stropu.

  [21. 1. 2013 6:32:42] Domino Gira:
  Cobalt: Otvorila dvere a bolo jej jedno, že aj tam je vákuum a nie je tam žiadna gravitácia. Znova ich zatvorila a neobťažovala sa žiadať o obnovenie atmosféry. Jednoducho sa odrážala od steny tunelu a tak postupovala vpred. Kontrolná miestnosť mala byť za nasledujúcou sekciou M16. Jedna z planetárnych striel zasiahla plášť tesne za ňou. Mala obrovské šťastie, že práve v tej chvíli otvárala dvere do M16 a práve sa ich držala. Náhla dekompresia v sekcií odsala všetok vzduch a skoro aj ju samú. Dvere otvorila iba natoľko aby mohla prekĺznuť ďalej a dvere znova zatvorila.
  „Čo je s tým premostením?“
  Ozval sa v interkome hlas poddôstojníka.
  „Robím na tom!“
  Vydýchla do mikrofónu. V miestnosti kde sa práve nachádzala vypadávalo osvetlenie a tak zasvietila svietilnu na helme. Potom sa rozhliadla. Niekoľko vodičov bolo už na prvý pohľad vyhorených, hlavný holografický panel nefungoval.
  „A do riti!“
  Zanadávala keď si uvedomila chybu, ktorú urobila v zhone. Bolo totiž jasné, že to bude musieť premostiť ručne a k tomu bude potrebovať náradie, ktoré je ale na jej technickej veste, pod skafandrom. Venovala pohľad indikátoru radiácie ale bolo to zbytočné. Dostala sa sem ako prvá a musí z opravami začať. Ak by čakala kým sa tu zjaví ďalší technik ktorý nespravil rovnakú chybu ako ona, mohli by ich rozstrieľať. A tak si rozopla kombinézu na humanoidnej časti tela, a tak rýchlo ako len vedela z vesty vyhádzala náradie, načo skafander znova uzatvorila. Potom sa musela poriadne zaprieť aby dokázala vypáčiť zo steny panel, ktorý bol kedysi výsuvný na pouhý dotyk, ale to až do chvíle kým ho skrat nezoškvaril. Vo vnútri sa nachádzali tri valcovité kapsule označené číslami 6, 7 a 8, v ktorých každej boli štyri izotopy. Všetky tri vybrala a otvorila. Skratované izotopy vyhodila von a funkčné krížovo prepojila. To články naštartovalo. Článok 6 a 7 išiel bez problémov. Keď však pracovala na článku 8 znovu niekde blízko dostala loď zásah. Následný otras spôsobil, že jej funkčný izotop vypadol z rúk a niekam sa odkotúľal.
  „Ale do frasa už!“
  Rozčúlila sa a začala ho hľadať.

  [21. 1. 2013 7:14:37] Lord_radian:
  Vonku: Z nového časoprietorového zakrivenia vyletel podporný úderný zväz terajšej skupiny . Ihned po prícho začala zúrivá paľba obidloch strán . Planetárna obrana sa nenechala zahambiť a svoje obrie urýchlorče hmoty namierila na novo prídchodzých . Zväz išiel maximálnou rýchlosťou a snažil sa čo najsk§r dostať do priestoru, kde by sa nepriateľ ocitol medzi paľbou obrany a nimi . Taký urýchlený projektil je vidieť len veľmi zle už le kvôli rýchlosti akou letí . O to pompéznejší je však náraz, kedy sa tvrdený plásť strely z ocele alebo volfrámu premený na žeravú plazmu roztavý prvotný materiál a dovolý jadru preraziť dnu . Informačná vojna zahusťovala priestor kaskádami klamných cieľov, anomálii v snahe preťažiť alebo zhoršiť senzory . To všetko doplňali energetické zbrane odparujúce kusy lodí .                               .                                                                                                                                  Mag:,,Takže prišli posili , chvala bohu ." Jeho lodˇ bola pravdupovediac na rešeto . Už len táto samotná trhlina zasiahla takmer priamo do strojovne čo bolo hlboko v srdci lode . Nové lode by im mali poskytnúť dostatok času aby sa dali narýchlo do nejaké stavu a možno bojovali alebo odleteli . Na svojom holodispeli organzival práce hore a dole . ,,Prepojte tie kábely potrebujem tam energiu nižšie to nespravia tá trhlina je príliš široká." Sám používal zváračku s upevňoval dočasne ukotvenie energetického vedenia. Kábel viedol toľko energie, že keby ho len škrabol zváračkou tak sa zmení na kôpku popola . ,,Ešte trochu ! Optické spojenie tam. Pomaly ho začínala bolieť hlava ale musel to vydržať "

  [21. 1. 2013 15:29:16] Domino Gira:
  Všade naokolo však bol neporiadok a izotop zmizol kto vie kam. Hľadala teda iba chvíľu, počas ktorej si uvedomila relatívnu beznádejnosť svojho konania. Ignorovala Magov hlas vo vysielačke ktorý ju vyzýval k prepojeniu. Izotopy boli vlastne tvorené cievkou ktorej jadro tvoril alkalický kov. Sledovala teda scanner ktorý nastavila na vyhľadávanie alkalických kovov. Obsah lithia našla v jednom s káblov. Cez rozvod teda odstavila miestnosť od energie úplne a ponorila sa do tmy. Vytiahla kus roztrhnutého kábla so zbernice a odrezala z neho potrebný kus, ktorý si zmerala na jednom z vypálených izotopov. Potom príručným plazmovým horákom opálila izolačnú vrstvu a pripečeniu zoškrabala. Výsledný produkt, drôt z alkalického kovu zohla a skrútila, vytvorila tak tyčinku, ktorá bola základom pre izotopovú cievku. Potom ju omotala špirálou zo striebra ktorú na oboch koncoch zatavila a nakoniec privarila napevno do kapsulovitého obalu. Keď bola hotová kapsulu vložila do panela a ten zatlačila späť do steny.
  „Premostenie 6, 7 a 8 hotové, máte to tam!“
  Oznámila do vysielačky keď do miestnosti znovu vpustila energiu.
  -
  „Aktivujte vertikálne dízy!“
  Vydal prvý dôstojník rozkaz pilotnému týmu. Systémy zareagovali iba z miernym omeškaním, resp. krátkym prebliknutím poruchového signálu, kedy už mal každý z piatich pilotov na jazyku nadávku, potom však naskočil. Dízy vertikálneho pohybu zažehli a začali ASS Nemexis vynášať po stúpajúcej obežnej dráhe.

  [21. 1. 2013 15:58:22] Lord_radian:
  Panely zapadali na podlahu a konečne uzatvorili priestor aby mohli natlakovať ten priechod. Natiahli aj energetické aj optické káble aby opravili poškodenie . Už to vyzeralo , že sa stogo vylýžu. Planetárna obrana ich predtým zaradila medzi ciele z nižšou prioritou . ,,Do ,," červené svetlá sa rozjačali ako senzory zaznamenali energetický výkivy v miestach skadiaľ mala prísť paľba . ,,Ak to schytáme protilodnou strelou do trhliny tak rozhrne jadro v poli. "

  [30. 1. 2013 9:49:43] Domino Gira:
  Na veliteľskom mostíku:
  „Prvý technický dôstojník! Je možné sa tomu nejako vyhnúť?“
  Poddôstojník Draw tieto slová adresoval Magovi.
  „Teda myslím, obmedziť riziko.“
  „Horizontálne motory plný výkon, nech už sme odtiaľ preč!“
  Rozkríkol sa na celý veliteľský mostík Commander Tempest. ASS Nemexis konečne začala naberať kurz preč z boja.
  „ASS Nemexis tu ASX Starblast s údernou skupinou kryjeme váš ústup. Vašou prioritou je zostať v jednom kuse a ochrániť náklad!“
  Ozvalo sa hlásenie.
  „Rozumiem, ďakujeme za záchranu našich zadkov, Tempest koniec. Kurz k systému Alcor maximálna podsvetelná!“
  -
  „Dúfam, že si nemyslia, že toto všetko budem opravovať!“
  Zamumlala Cobalt skôr pre seba, mala však zapnutý intercom prenos s Magom...

  [30. 1. 2013 10:08:42] Lord_radian:
  Plnatárne protilodné urýchlovače zamierili a vypálili . Aj keď boli posili pomerne veľké nevyzeralo to na výťazstvo najmä vzhľadom k tomu, ako silne bola planéta posiata ťažkými zbraňami vesmírnej kategórie , to znamenalo žiadny výkonnostný strop . Jedna z fregát spravila lokálny skok na zahradila cestu v poslednom okamihu. Obrovské kusy urýchleného wolkrámu zničli loď buďto na plazmu alebo veľmi malé kúsky. ..........................................................,,Pane, nie buď skočíme preč alebo nás rozbijú na drobné, možnosťou by bolo dostať sa skz nepriateľs k našému bojovému zväzu, ktorý sa snaží držať súperov medzi nimi a planetárnou obranou ." A potom už iba dúfal. Senzori po celej lodi blikali a jačali na plno. A potom sa objavila Fregata . ,,No to ma podrž," zamumlal. ,,Tento ementál pôjde rovno na zošrotovanie ak sa vrátime ale dovtedy asi umreme od opravovania toho cedníka." sucho poznamenal pre Cobalt . Potom sa okamžite vrhol k panelom pred skokové motory . ,,Teraz nabíjaj. ú a čoskoro vystrelia znovu musíme ísť preč!" ,,Kapitán skokové motory pripravené na skok." A potom lodou preletela vlna modrých výbojov. ,,Teraz sme pekne v hajzli," Sám bol v skafandri do vesmíru takže aj okamžité zlohanie podpory života by prežil ale toto EMP čo im nepriateš šupol rovno do trhliby proste vyradilo všetko .

  [31. 1. 2013 22:15:48] Domino Gira:
  „Všetci okamžite skafandre! Strata podpory života! Úroveň hladiny kyslíka na 5 minút! Starblast potrebujeme plné krytie inak sme na šrot!“
  Stihol ešte oznámiť commander než sa rozbehol do skladov.
  „Pane, k hlavným skladom je cesta odrezaná, musíme to obísť najvyššími palubami.“
  Oznámil prvý dôstojník. Všetci si teda dali taký voľnejší poklus, aby sa príliš nezadýchali a dramaticky tak neznížili hladinu, už aj tak značne unikajúceho kyslíku. Na pol ceste sa vypla umelá gravitácia, čo im sťažilo pohyb. Mohli sa len odrážať od stien a vyhýbať sa všemožným úlomkom ktoré sa v chodbe nachádzali. Keď sa konečne dostali do skladu a podarilo sa im otvoriť aj dvere, vnútri ich čakalo ďalšie nepríjemné prekvapenie. V stene na konci bola diera ktorou unikala atmosféra a stihlo ňou uniknúť aj niekoľko skladovaných vecí. Commandéra, dvoch dôstojníkov a piatich pilotov to do skladu vcuclo tiež. Podarilo sa im však vziať z políc niekoľko skafandrov, než ich to prisalo na zadnú stenu. Zostávalo ich už iba obliecť.
  -
  „Sakra! Sústreďte paľbu na kvadrant 975.258, synchronizácia... 3, 2, 1...“
  Všetky lode synchrónne vypálili protónové torpéda ja konkrétne miesto na povrchu planéty a totálne zničili niekoľko batérií. Bola to však kvapka v mori.
  „Commander navrhujem evakuáciu. Naloďte posádku do modulov a dostante odtiaľ ten transport!“
  Pokúšal sa veliteľ ASX Starblast spojiť s commanderom.
  -
  Cobalt cítila ako sa jej pod kombinézou naježila srsť keď loďou prebehol EMP výboj.
  „Bolo to, to, čo si myslím, že to bolo?“
  Zajachtala keď jej mozog konečne spracoval, čo sa práve teraz stalo.

  [31. 1. 2013 22:35:49] Lord_radian:
  Mag využil chvíľku na to aby úplne stoicky nerobil nič. Rotoval  v priestore s tvárou s takým kyslím výrazom, že aj citrón by sa odštavil a utiekol skôr než by sa to celé stalo .                                                                                                                        .,,Ešte dobre, že ja celý zvyšok opravacích čiat sme boli všetci v tej posratej trhline ! " vybuchol . ,,Môžem to celé osrať, to EMP nám upražilo spoje ! Kryštálové procesory, stabilizátory polí, a vôbec všetko " úplne na bombi, môžem to celé !" veľa ľudí ho nepočulo lebo cez skafander toho nebolo veľa počúť a z vysielačkou spálenou na kus druhotnej suroviny mohol jačať koľko len chcel .                           Rozhodol sa že pôjde za Cobaltom, iste to vie ale hádam dospejú k niečomu rozumnému.                                                                                                                             .                                                                                                                                           Čo si málokto všimol bolo to, že ešte pred výbuchom sa z lode vyšmykla malá maskovaná loď, nejakým zázrakom sa vyhla tisícom inteligetných rakiet a v zmetku boja sa jej podarilo dostať až na druhú stranu ku zväzu . Ten reagoval na volanie pomoci a narobil riadnu paseku , planetárna obrana dostala riadne do zubov ale za vysokú cenu . No okamžite, čo zistili , že sa agentom rozviedky podarilo uprchnúť bol okamžitý rozkaz ústup . Toto bojisko už nieje dôležité .  Nadriadený rozkaz , naliehavosť omega, prvý stupeň : ústup z oblasti , náklad sa podarilo zaistiť . Je len málo veľmi deprimujúcich vecí, ktoré človeka bojujúceho zlomia viac ako ústup s tým že vás ponechajú na pospas nepriateľovi .

  [3. 2. 2013 15:34:09] Domino Gira:
  O tom, že ich spojenci ich nechali napospas nemal ani commander ani nikto z veliteľov najmenšie poňatie. Takže keď sa im podarilo navliecť do kombinéz a to na poslednú chvíľu než vesmírne vákuum odsalo posledný atóm atmosféry v sklade, vydali sa rovno do hangáru. V niektorých úsekoch sa museli doslova preplaziť popod skrčené plechy stropu. Pri jednom takomto podliezaní sa posledný v skupine zachytil o ostrý výčnelok a bohužiaľ všimol si to až vtedy, keď vyrobil do skafandra dieru a z obleku mu začal unikať vzduch.
  „Ááááááá! Pomóóóóóc, pomóóóc!“
  „Tomu už nemáme ako pomôcť!“
  Odsúdil ho jednou jedinou vetou na nepríjemnú smrť udusením prvý dôstojník. Pilot s pretrhnutým skafandrom sa však rukami držal nohy toho pred sebou a tak ho ten musel odkopnúť. Všetci iba zavreli oči nad výkrikmi nešťastníka a pokračovali. Teda až do momentu kedy narazili na totálnu trhlinu. Pokušením bolo, že hangár sa nachádzal na jej spodnom konci.
  „Polovica z nás si vypne gravitačné topánky, chytíme sa jeden druhého a ti zo zapnutými topánkami nás odrazia tam dolu jasné!“
  Rozhodol za pochodu commander . Ostatný si však vymenili neisté pohľady, prezrádzajúce, že o tomto nápade nemajú príliš valnú mienku.
  -
  Chakata by aj naštvane švihala chvostom zo strany na stranu, keby to v tom skafandri nebolo také únavné. Bolo jej jasné, že vysielačka nefunguje a tak sa jednoducho bez porady z hocikým vydala Macovým smerom. Otvorila dvere do niečoho, čo pred niekoľkými minútami ešte bývala sekcia šestnásť z ktorej teraz bol iba obrovský kráter v trupe lode, krátko sa rozbehla, odrazila a v rovnakom momente vypla gravitačné topánky.

  [3. 2. 2013 15:47:58] Lord_radian:
  Mag zlomil svoju pózu absolútneho odmietania faktu , že im vnútro lode vybombardovali emp a prestal sa tváriť ako masový vrah. V relatívnej diaľke videl ako sa k nemu letkom približuje Cobalt . Zdvihol ruku a zakýval aby si ho všimol . Najviac svetla mali z planéty, ktorá presvitala skrz monštróznu trhlinu v trupe . ,,Neviem, čo s nami chcú robiť nepriatelia ale rovno nás môžu dať zošrotovať a urobia nám láskavosť . .                                                                                                                                               .Nepriateľ vyslal výsadok aby zaistil náklad, ktorý lovili . Nik z nich však netušil, že je preč a rozhodne to neboli ľudia, s ktorými by bolo hodno sa zahrávať.

  [3. 2. 2013 16:09:05] Domino Gira:
  O ich prítomnosti na lodi však commander, prvý dôstojník a štyria zvyšný piloti nemali ani tušenia. Preto tam doslova vbehli aby si zachránili holé životy, za čo však prvý dôstojník tým svojim zaplatil. Výstrel z energetickej pušky mu vyrobil v čele dieru veľkosti päste päťročného dieťaťa. Ostatný už iba dali ruky nad hlavu. Veliteľ inváznej jednotky v helme s dymovým sklom pristúpil k čerstvo zajatým.
  „Kto z vás mi povie, kde ste uložili to kvantové zariadenie?“
  Náhoda to tak chcela, že si vybral práve commandéra aby svoje vyhrážky bližšie demonštroval. Vytiahol starý dobrý, a tisíckami rokov osvedčený nôž z puzdra na ľavom boku a ukázal ho mužovi ktorého si vybral.
  „Môžeš zomrieť rýchlo ako tvoj kolega, alebo pomaly, je to tvoja voľba!“
  „Ak ma zabijete, nikdy to zariadenie nenájdete!“
  Pokúsil sa vytiahnuť eso z rukáva commander.
  „Ale nájdeme, iba to bude dlhšie trvať...“
  „Podporná flotila to tu radšej rozstrieľa, než by vám umožnila to zariadenie získať!“
  Hájil sa commander plný presvedčenia.
  „Ó, niekto tu nemá prehľad o novinkách... Tá tvoja flotila je už dávno preč. Pekne sme im to natreli tak stiahli chvosty ako prašivý psi a odtiahli...“
  „To nie je pravda!“
  „Nie? Tak počúvaj... počuješ to? Žiadne explózie. Vašu loď sme kompletne vyradili EMP náložou a žiadne výbuchy nepočuješ preto, že nie je dôvod ich vytvárať!“
  -
  Keď Cobalt prelietala okolo Maga, chytila ho za ruku. Vysielačky im nefungovali a miesto toho aby revala ako pominutá, aby ju vôbec bolo cez skafander počuť, zvolila radšej žargón posunkovej reči, ktorým sa mu snažila naznačiť, že tu rozhodne nemieni otrčiť svoje všetky štyri a chce sa dostať do hangáru aby sa mohla evakuovať.

  [6. 2. 2013 23:14:05] Lord_radian:
  Cobalt bol rovnakého názoru ako ja komunikácia bez vysielačiek sa veľmi rýchlo zvrhla na posunkovú reč. Jedna pozitívna vec však bola, že nebolo cítiť otrasy ani vybrácie z podlahy. Počuť asi ťažko, kedže zvuk sa nemôže šíriť . A práve, kedˇsi myslel , že si konečne aj niečo povedia. Ozvalo tlmené dum. cítil som to v podrážke a okamžite som bol presvedčený, že čochvíľa už nebudú musieť riešiť . Dvere do strojovne rozrazil štvornohý robot zo štyrma zbraňovými nadstavbami , zameral nás a čakal . Obzrel som sa na ten zjav a poviem, že hlavne rýchlopalných urýchľvačov elektromagnetických urýchľovačov sa mi ešte nikdy nezdali desivejšie . Ihneď za ním vošiel vojak v bojovom exoskeletone strednej kategórie. V jednej  ruke mal skrátenú verziu rychlopalného granátormétu a v druhej masívnu verziu ,,brokovnice",  za ním prišiel  ˇďalší robot tiež štvornohý . Bol vyzbrojený lasermi a granátometmi . Vojak pokýval hlavňou a jasne som vedel, čo sa bude diať a pri pohľade na tú trojcu ježiacu sa zbraňami som dal ruky do hora . Pozrel som sa na cobalt a vedel som, že nás nečajú práve dobré časy, určite nás budú vypočúvať a nie veľmi príjemným spôsobom . To som sa snažil pretlmočiť spoločníkovi len výrazom skrz sklo prilby .

  [6. 2. 2013 23:35:33] Domino Gira:
  Cobalt sa najprv iba zamračila, čo za zvláštny posunok to Mag zapojil do konverzácie, no keď uvidela, pochopila a taktiež zdvihla ruky nad hlavu a zadržala dych. Nikde totiž nemali istotu, že to nejako pomôže, a že sa ten maník a tie jeho dve plechovice nerozhodnú to jednoducho do nich napáliť. Vedela aké sú riziká služby na bojovej lodi, aj keď ste len technik, no svoju smrť si takto rozhodne nepredstavovala. Všimla si Magov výraz tváre, a iba zo smutným výrazom prikývla.

  [6. 2. 2013 23:55:35] Lord_radian:
  Vojak z robotmi zaujali pozíciu eskorty. Roboti zovreli zajatcov a človek išiel za nimi . Predný robot kráčal síce v pred ale zbraňové nadstavby mal obrábené na zajatcov . Odviedli ich na výsadkovú lod, kde zhromaždovali zajatcov . Všetkým nasadzovali obojky s výkonnými elektrošokmi . Toto bola len jedna z výsadkov. Malé ale obratná lodˇka ich letele skrz trosky rovno ku superdreadnothu zaparkovanému na obežnej dráhe. Táto trieda lodí je kolosálna . Dlhá takmer 4 kilomtere a široká jeden . Značná časť jej povrchu bola začmúdená a obstrieľaná od bojov ale masívne pancier a nekonečné množstvo proti opatrení ježiacich sa po trupe ju ochránili . Mag sa pozeral mierne sklúčene na okolosediacich . Tie kovové obruče boli svinstvo a najradšej by ho mal už dole ale ked si pomyslel , že to bude zrejme znamenať mučenie tak si nebol taký istý.  On sám bol majster úplne šialených úskrnov. Tento momentálny bol otrávený a znechutený ak bolo možné zhltnúť kotvu a tváriť sa krivo len kvôli tomu, že sa mu zasekla na žalúdku tak by vyzeralo takto. ,,Na planétu nejdeme , to už by nás tu metalo hore dole po vstupe . "

  [7. 2. 2013 13:34:09] Domino Gira:
  „To nám môže byť teraz tak šum a fuk, kde skončíme! Tam či tu, nikde to nebude pekné!“
  Odsekla naštvane Cobalt. Nie preto, že by ju Mag svojimi rečami naštval, štvala ju ich aktuálna bezmocnosť. Pozrela sa po tvárach ostatných. Boli tam nielen technici, ale aj obslužný personál a aj niekoľko vojakov, samozrejme bez jedinej štipky výzbroje, či exoskeletonu a všetci sa tvárili ako pred popravou, ktorá ich bohužiaľ možno aj čakala.

  [7. 2. 2013 13:54:37] Lord_radian:
  ,,To je pravda" smutne konštatoval Mag a mal chuť hlavou preraziť plásť až do vesmíru . Ked pristáli čakala ich tam tradična zmeska robotov a ľudí. Dobrovod bol už voľnejší , kedže mali obojky ale iste by bez problémov začali strieľať . Čo bolo ešte po určitej chvíli začali vídať aj chakaty na nepriateľskej strane veľa z nich bolo v plných brneniach. Nakoniec prišli k celám čo boli vlastne štvorcové kocky, ktorých podlaha sa spúšťala asi 2,5m dole a vezni vlastne trčali v jame prekrytej plexisklom. ,,Majú to skvele vymyslené ,, zamumlal len tak aby a nepovedalo . Steny boli tvrdé a namalované odpuszujúcimi farbami . Zatiaľ čo boli vezni zatriedovaní a čakal ich výsluch v hlbke vesmíru na bitku zareagovala neznáma sila. Vesmírny boj je ako obrovký ohňostroj hovoriaci tu som a niekto si to všimol . Boli na ceste a mali byť čochvíľa na mieste aby preskúmali čo to vlastne bolo .

  [8. 2. 2013 16:11:36] Domino Gira:
  Predtým, Cobalt zavreli do cely spútali jej všetky štyri laby dohromady, takže sa mohla pohybovať len veľmi pomaly a ak by ju niekto povalil na bok, späť na nohy by sa dostala sama iba veľmi ťažko. Len čo eskorta odišla prikvitol k nej do cely chapík v uniforme ostrého strihu avšak z moderných ultrafexových vlákien s krátkym vojenským strihom vlasov a baretkou na hlave. Zrejme vyšetrovateľ, a jednoznačne sa necítil nijako ohrozený. Nadradeným pohľadom si chakatu premeral.
  „Váš veliteľ zanovito odmietal prezradiť kam ste ukryli prototyp kvantového zariadenia, ktoré nám vaša jednotka špeciálneho určenia ukradla a to aj vo chvíli keď sme mu ukázali jeho vlastné vnútornosti. Dúfam, že ty budeš rozumnejšia!“
  „Predpokladám, že v tej hlave niečo máš tak to za...“
  Zatla zuby pretože do jej tela práve vrazilo niekoľko stoviek voltov. Srsť sa jej naježila a bola schopná doslova vidieť ako medzi niektorými končekmi preskakujú výboje. Bolo to iba varovanie aby nechala svoj ostrí jazyk za zubami. Títo ľudia taktiež pracovali po boku jej druhu a tak museli vedieť o značne vyššom prahu bolesti v porovnaní z ľuďmi. Toto bolo iba nepríjemné, ale žiadna neznesiteľná bolesť to nebola. Z vedľajších ciel k jej ušiam však začali doliehať výkriky.
  „Som iba technik jasné! Neviem o žiadnom kvantovom zariadení.“
  „Nie? Ale kvantové zariadenie je technická záležitosť. Nesnaž sa mi tvrdiť, že od vás nechceli aby ste ho preskúmali!“
  „Ak to chceš počuť, môžem ti to povedať ale to z toho ešte pravdu neurobí!“
  Ďalší šok tentoraz silnejší, ale stále to nebolo ono.
  „Ale no tak, to je všetko čo dokážeš?“
  „Nie, toto sú iba zahrievacie kolá. Nechcem ťa zabiť skôr ako z teba dostanem niečo užitočné!“

  [12. 2. 2013 5:38:58] Lord_radian:
  Z vesmíru sa vynorila flotila neznámych lodí . Dlhé vretenovité lode, podľa tvaru dokonale hydrodinamické . Vo vesmíre? Neznáma siluety sa zobrazili na senzoroch superdreadnothu . Ten okamžite prešiel do bojovej pohotovosti . Spolu s ním väčšina zväzu, ktorý prežil stret . Cudzinec neváhal a začal strieľať prvý . Ani lasery, či urýchlovače . S lodí sa širili prerušované ľúče. Spôsobovali pomerne ľahké škody ale to neznamenalo nič , kedže na bližšie mohli mať oveľa ničivejšie zbrane . Lúče spôsobovali zvyšovanie entropie, čiže zvyšovali chaos v kryštálových mriežkach materiálov. Ľudia zmetený zo situácie robili čo mohli a začali páliť na odvetu z dalekonosných urýchlovačov, problémomy nastávali v zamerievaní senzory nevedeli dobre zamerať nepriateľa .  Mag: ,,Blikanie svetiel ?" pomyslel si . Bolo to divné , respektíve, ak zlyhá energia tak sa tu ostane . Nad celami sa objavila meter široká diera s dokonalým kruhovým tvarom. Naprv sa ozval hrmot toho ako začalo vysávať atmosféru ale to rýchlo skončilo ako opravné systémy . ,,Do prdele " mag iba otvoril ústa , kedˇto videl . ,,Prúser..., čo tak asi robí cobalt ?"

  [12. 2. 2013 6:08:00] Domino Gira:
  „Ááááá! Áááááááá!“
  „Tak *kop* skúmali *kop* ste *kop* jeho *kop* technické *kop* špecifikácie? *kop* Alebo nie?“
  Vyšetrovateľ bol zadýchaný. Potom čo nepomohli ani viacnásobné šoky sa na to rozhodol ísť hrubou silou. Najprv Cobalt zrazil na zem a potom jej za každú otázku, na ktorú neodpovedala uspokojivo uštedril kopanec. Topánky mal zrejme na tento účel pekne okované. Podľa palčivej, pulzujúcej bolesti usudzovala, že má zlomené „predlaktie“ ľavej prednej tlapky a možno aj nejaké pohmoždeniny na rebrách. Ona mu síce žiadne informácie neposkytla ale on jej áno. Keď sa jej snažil „rozumne dohovoriť“ vyšlo z neho, že ju niekto označil za hlavného technického inžiniera, ktorý má také veci určite pod palcom. Dotyčný očividne už nevedel zniesť mučenie a tak si vymyslel uveriteľnú lož aby si pomohol a bolo mu jedno, komu tým priťaží. V prvej chvíli mala chuť zabiť ho, potom čo zistí, kto to bol, ale po takom päťdesiatom nakopnutí  si začínala uvedomovať, že možno čochvíľa skĺzne k podobnému riešeniu. Náhle ale všetkým otriaslo. Vyšetrovateľ sa zastavil v polovici náprahu na ďalší kop, zneistel, zadíval sa do neurčitého bodu na holej stene a vyčkával. Otras nastal znovu a následne sa ozvalo hlásenie:
  „Výstraha, nepriateľská paľba. Výstraha, nepriateľská paľba. Výstraha...“
  „Priložil jej nohu na krk.“
  „Čo to má znamenať?!“
  „Nevie...nnnnghhhh.“
  -
  Útočníci prešli na navádzané neutrínové hlavice ktoré sa zameriavali na neutralizáciu deflexívnych obranných prvkov superdreadnothu. Jeho palebné batérie síce väčšinu hlavíc zneškodnili pred dopadom, niekoľko z nich však preniklo a vyradilo ochranné okruhy na niekoľkých miestach.
  „Zzzzamerajte paľbu na najbližžžšššší hangár!“
  „Rozzzzkassss!“
  Všetky navádzacie streli z niekoľkých lodí boli vypálené smerom k hangáru 8 a kompletne zničili jeho obranné systémy.
  „Pripravte výsssadok Hellfire Alpha týmu!“
  [12. 2. 2013 20:27:31] Lord_radian:
  Napriek systematickej paľbe zostávala loď v celku, čo nieje prekvapenie. jadro pohodnu bolo hlboko v štruktrúre . Neznáme lode neustávali v paľbe a problémy so senzorov znamenali výpadok mnohých sytémov .                                                                     .                                                                                                                                                        Vypadli systémy a výbuch roztrieštil priesvitný strop. Mag sa ledva snihol schúliť . Ostrý kus sa mi zaboril do lýtka . ,,Kurva ! Čo teraz ! Ha ? " Nadával ako pohan aj kvôli tomu aby si uľavil taký črep nieje nič dobré . Pozrel sa na ten zmätok čo bol hore , vyšplhať sa s jednou rukou to bude ťažké ale musí to skúsiť . Šplhanie po krajoch pokrytých dýkovitými úlomkami bolo veľmi nebezpečné a hlavne zo zranenou rukou . Hromžil ale nakoniec sa mu podarilo dostať hore . Dokonale okrúhly otvor bol utesnenený až do 20m ďalej . Videl mrtvoly, sprerážané kryštalické vodiče , trosky všade . Pohol sa a trmácal sa chodbou. ,,Ty sprostý kus plastu !!!!" uľavil si a vytrhold črep. Vykríkol a potom si to zaviazal kusom rukáva. Došiel na kryžovatku a videl ako tam prebehla skupina obrnencov nesúcich masívne zbrane za nimi cipitali štvornohý roboti . ,,No zle ...čo sa to do pána deje ?" zašeptal . Nevedel kde je čo má robiť alebo kde má vlastne ísť, konzoly boli tu zničené .                                                             .                                                                                                                                                ..                                                                                                                                                Nepriaľ sa pripravoval na výsadok, čo však nik netušil bol fakt , že útočníci pochádzajú z oceánských planét . Planéty zaliaté oceánmi tekutiny. V tom prípade pochádzali z prostredia tekutého metánu, planéta bez pevniny ponorená do kilometrov uhľovodíka . Aj ich lode boli v podstate vyplnenné metánom . Ale z ich pohľadu bolo všetko bezpečné, kedže nič v ich atmosfére nieje oxidačné ale redukčné . Ako cestujúca rasa pouznali planéty s pevným povrchom. Museli pre ne vyvinúť špeciálne biomechanický obleky, kedže boli vodnými tvormi . Bioobleky zabalili do obrneného skeletu a v ich sa pohybovali a bojovali na pevninách. Na kominkáciu použíajú sonar a vnímajú dobre tepelné žiarenie, v ktorom vidia .

  [13. 2. 2013 17:05:39] Domino Gira:
  Jeden z projektilov zrejme zasiahol miesto blízko Cobaltinej cely, pretože tlaková vlna ju aj vyšetrovateľa hodila smerom k náprotivnej stene. Konečne mohla dýchať. Ten hajzel ju skoro uškrtil. Nebyť toho výstrelu už by asi bola mŕtva. Aj chlap zostal po náraze otrasený. Mohol sa však prebrať, musela konať rýchlo. Vzoprela sa a nadhodila svojim telom aby sa posunula tak ako potrebovala. A potom sa mu jednoducho zahryzla do hrdla a čeľuste stlačila najviac ako vedela. Nezmohol sa ani na odpor a ona sa stým rozhodne nepárala. Nechcela riskovať aby vytiahol nôž alebo zbraň a vyzdobil jej mozgom väzenskú celu. Znechutene si odpľula aby si vyčistila ústa od ľudskej krvi. Chakaty ako také boli síce vytvorené kombináciou ľudských génov a génov mačkovitých šeliem, ich vnútorná sústava orgánov však bola modifikovaná tak aby z nich bol všežravý druh čo bolo dôležité z hľadiska prežitia a adaptivity pri kolonizácií planét. Na ten účel bol vlastne tento druh pôvodne vytvorený. Aby na iných planétach pripravil infraštruktúru kolónie kam bolo potom už iba dopravené ľudské osadenstvo, a čakalo tam na nich všetko už pripravené.
  Cobalt sa síce vyšetrovateľa zbavila ale pomohla si tým len od kopancov a mučenia. Ešte stále mala ruky spolu z chvostom spútané za chrbtom rovnako ako všetky štyri tlapky anthro trupu dohromady a on pri sebe nemal žiadne kľúče či datakey. Iba zbraň a holografický mikropočítač. Dala si teda chvíľu na vydýchnutie a potom zažala kričať z plného hrdla. Nič iné totiž tak či tak robiť nemohla.
  -
  Planetárna obrana začala páliť v značnej sile a útočníci prišli o niekoľko lodí. No okamžite po prvých zásahoch sa flotila sformovala tak, aby bola proti priamym zásahom urýchlených striel krytá samotným superdreadnothom. Zasiahnuť ju tak mohli iba navádzané streli a s väčšinou z nich si poradili palubnými lasermi akonáhle sa dostali na dostrel. Inak sa sústredili na krytie transportnej lode ktorá práve smerovala k rozstrieľanému hangáru.
  -
  Predtým než výsadkový modul „zaparkoval“ vo zvyškoch toho, čo kedysi bývalo hangárom vystrelili ešte jednu strelu na vstupný štít oddeľujúci hangár od chodby. Samozrejme, že výstrel zmietol oceľovú bránu ako pierko vo vetre a spolu s ňou aj pripravený tým zložený z niekoľkých obrnených vojakov a robotov. Tí čo to prežili zostali uväznený pod oceľovými plátmi. Z transportéra vystúpilo osem postáv v skeleton suitoch a s plnou zbraňovou výbavou. Vyrazili chodbou do ktorej si otvorili cestu výstrelom, ďalej do ďalších častí lode. V transportéry pre istotu nechali dvoch strážcov.

  [17. 2. 2013 20:57:52] Lord_radian:
  Vývoj prostriedkov pre pohyb v plynnej atmosfére bol veľmi problematický a dlhý. Dlho ho nevivíjali, lebo ich ekosystém a priateľné planéty, ktoré kolonizovali boli veľmi ale veľmi zriedkavé. Vlastne nie až tak, asi to bolo podobné ako z pravdepobnosťou veľmi podobnej plánete k zemi . Obleky vystužujú telo a spolu s mechanickým kovovým pancierom tvoria vysoko sofistikovanný systém pohybu, dá sa to prirovnať k oceánským ribám, ktoré by ste chceli naučiť chodiť bez toho aby sa im vivunuli nohy. Ich postavám dimonovali tiahle tvary vodného tvora s pár veľmi podivnými výrastkami no veľa toho bolo skyté pod výstrojou a exoskelety pôsobili mimoriadne celistvo. Najbežnejšími zbraňami boli oblúkové pušky . Defakto sú variácie na pozemské teslove cievky len prevedenie je mimo ľudského chápania . Prítomné boli aj rýchlopalné urýchlovače hmoty a niekoľko pušiek zvyšujúcich vnútorný chaos hmoty, ktorú zasihanú.                                                                                                                                     ..                                                                                                                                                      Mag zastal a počkal až skupina prebehne . Svetlá prešli do červenej, sirény jačali ako o život. Nemal ani najmenšiu šajnu, kde vlastne ide . Počul, kroky normálnych topánok. Inštinktívne zobral do ruky hrubšiu kovovú tyč a čakal. Bol to nejaký člen posádky. Krátka ľahká karamínu mu nepomohla proti prekvapivému úderu do hlavy. Mag úder viedol s poriadnou mierou nevraživosti a to spôsobilo , že lebku škaredo pukol . Šiel trochu ďalej a vošiel  do opravovne oblekov. Bolo tam viacero rozobratých oblekov úplne rozhdázaných kvôli manévrom a veľkým otrasom . Zostal tam však jeden pripravený na odvezenie do hangáru. ,,No poď k ockovi s tebov sa pohrám." pomyslil si ruky a preklial brutálnu ranu v ruke . Otrasy pokračovali a zle sa mu držalo na zemi . ,,Aha tam si !" vykríkol a z celej sily udrel tyčou do skrynky s lekárničkou . Spravil to, lebo sa na to cítil a panel s ovládaním bol pokazený a on potreboval aspoň provizorne zaceliť ranu . V tom ho však zaujal a masívna multifunkčná priemietňa z mimetického kovu. Udrel po nej z celej sily a vyrobil slušnú puklinu, z ktorej vytiekol tekutý kov a tým znehodnotil nechutne drahú vec . Cítil sa veľmi uspokojený a pustil sa ošetriť si ruku, bude ju potrebovať .

  [20:09:11] Domino Gira:
  Cobalt už dochádzal dych. Bola doudieraná, ubolená a hlasivky si vykričala teda parádne. Už prestávala dúfať, keď sa dvere jej cely náhle otvorili. Dovnútra vstúpila chakata v plnom brnení. Chvíľu tam iba zarazene stála, zrejme hodnotila situáciu a rozhodovala sa, či príbuznú svojho druhu oslobodí alebo nie. Musela si uvedomovať, že spútaná Cobalt je v pozícií väzňa. Cobalt to z nej jasne cítila, jej rozpaky a váhavosť. Zároveň si však dávala záležať na tom, aby z nej priamo sršala emocionálna potreba slobody. To bol vedľajší produkt snahy genetických inžinierov. Pri tvorbe chakat sa snažili DNA nakombinovať tak aby vytvorili čo možno emočne najstabilnejšieho tvora. Pravdepodobne to zo snahou trochu prehnali, a keď sa u chakat začala prejavovať telepatická empatia bolo už príliš neskoro, zo základného genetického kódu bolo vytvorených už príliš veľa subjektov. Preto mala každá chakata schopnosť vnímať emocionálne cítenie iných inteligentných bytostí v okolí. Nedokážu čítať myšlienky, ale vždy vedia presne ako sa cítite. Vedia cítiť to, čo cítite vy. Táto schopnosť však predstavovala značný problém pre chakaty v armáde. Ak cítite zdesenie protivníka ktorému práve idete prehnať laser hlavou, môže to zlomiť vaše odhodlanie. Preto chakaty ktoré chceli do armády museli podstupovať psychyatrické cvičenia ktoré im pomáhali ignorovať svoju prirodzenú schopnosť empatie, u vojenských jednotiek s menej kultivovaným prístupom to zariadili jednoduchšie, týraním a neustálou prítomnosťou ľudí, ktorý sa v zabíjaní vyžívali. Cobalt iba dúfala, že táto chakata nie je ten druhý prípad... ale ak by bola asi by sem neprišla. Ozvalo sa krátke pípnutie a odrazu mala voľné všetky, ešte pred chvíľou spútané končatiny.
  „Ďakujem.“
  Šeptla nesmelo ale jej vďačnosť bola vyjadrená skôr jej pocitmi. Pokúsila sa postaviť. Bohužiaľ aj keby nemala zlomenú tlapku bola spútaná tesne a dosť dlho na to, aby svaly proti pohybu protestovali bolesťou.
  -
  Votrelci sa vydali smerom k dátovému jadru. Keďže na superdreadnoth neustále útočili aj jednotky ich flotily mali cestu relatívne voľnú. Nevojenský personál zmätkoval a vojaci sa sústredili skôr na opätovanie paľby z hlavných batérií, aby čochvíľa všetci nakoniec neskončili vo vesmírnom vákuu. Prechádzka, to však bola iba chvíľu, pretože bojové droidy nepoznali paniku a k vesmírnemu boju nijako prispieť nemohli.

  [23:06:58] Lord_radian:
  MAg si ošetril ruku. Moderné lekárničky to nebola iba gáza ale hyper súprava na zafixovanie a nanoregeneračnou dávkov takže zlomenina sa vedela zahojiť veľmi rýchlo . KeĎ to mal nasadol do zbroje, ktorú samozrejme pred tým pripravil . Poznal tie nastavenia a algoritmi boli veľmi podobné tým na ich vlastnej lodi . Ruka samozrejme intenzívne bolela z dvoch dôvodov, rýchle liečenie síce je rýchle ale nieje to dva krát príjemný proces. Čiže to vlastne bolelo dva krát . A slová sa neštrili . Aby nebol taký ofenzívny voči božstvám tak zhadzoval pod obraz boží politické a bankové špičky. Brnenie sa zatvorili a jak doľahli tlakové senzory schytal to minister financii a poriadnu nakladačku .Druhou rukou rozbil na padrť malý stolík . ,,Dobre ešte, že v celom tom chaose si my nikto nevšimohol inak by som už bol deravý ako ementál ." S týmto sa vidal na chodbu a hľadať čo ? Bol to šialený pohľad. Ľoď  bola tak poviac na bomby a to doslova a dopísmena, čo bolo pozitívne bolaznižujúca sa intenzita otrasov. Niekoho asi už prestavalo baviť robiť do deravého syra viacej dier než mal v základe . A zaujala ho ešte iná vec . Mŕtvoly niektoré boli po nehodách iné po zbraniach , ktoré sa na nič nepodobali . ,,No zbohom"

  [23:32:36] Domino Gira:
  Neznáma ju chytila oboma rukami za ruku a pomohla jej postaviť sa. Cobalt držala tlapku pokrčenú aby sa ani náhodou nedotkla zeme. Vedela, že by to bolo bolestivé. Druhá chakata ju teda z tej strany podoprela, spolu vyrazili na chodbu a potom smerom k najbližšiemu hangáru. Cesta ani zďaleka nebola voľná. Z niektorých stien boli panely vykrivené tak, že sa popod ne museli za sebou plaziť. To pre Cobalt znamenalo zaťať zuby a ignorovať bolesť.
  -
  Nepriateľské komando sa v momente rozdelilo na polovice. Jedna začala hľadať inú cestu k dátovému jadru, druhá sa ukryla vo výklenku práve v momente keď chodbou preletela dvojica rakiet. Jeden zo štvorice sa potom vyklonil a vystrelil strelu z hmotového destabilizátoru. Zasiahol jedného z dronov.

  [22:17:34] Lord_radian:
  Robot sa v okamihu rozpadol na prach. Vlastne destabilizátor zvýšil chaos. Roboti boli oštrený proti vysokorýchlostným projektilom a vysokoteplotným energetickým zbraniam  ale tieto zbrane boli vybavemé  zvláštnými časticovými vrhačmi . Proti destabilizátorom nemali pasívnu ochranu . Okolo informačného jadra sa zhromažďovali  zvyšky zostávajúcich jednotiek zúfalo brániacich údaje vysokej dôležitosti .                                .                                                                                                                                                   ,,Dobre, len kľud musím sa dostať do hangáru a zistiť, či je vôbec možné dostať z tejto lode, niekto to tu zdemoloval fakt kvalitne. " Mag sa rozbehol po chodbe. Je nutné poznamenať, že úplne nekontrolovateľné hromžil a klial . Sníval o myse ovocia a o tom ako sa zahryzne do jednoho z nich . Keby mal vlastnú zbroj vybavil ju zásobníkom na ovocie na dosah sánky.                                                                                                             Zhodou okolností sa nachádzal v opačnom smere ako išiel výsadok mimozemštanov, takže sa sa jeho šanca na úplnú atomizáciu zásadne zmenšila . Ako prechádzal cez rozmetaný koridor videl tam skupinu totálne zošrotovaných vojakov a robotov. Našiel jednu použiteľnú zbraň bol ňou EMU(elektromagnetický urýchľovač) mal pomerne vysokú zásobu streliva . Zobral ju do ruky. Bolestivo dychčal do prilby. Bol dosť zvyknutý na skafandre ale vojenské skafandre mali oveľa menší priezor aj keď ten bol podporený holepriemetňou na plochu prilby.                                                                        .Zahol za ďalší roh a medzi uskriacimi káblami a chaosom uvidel dve chakaty. Priblížil pohľad a overil si, že to je cobalt . Vyzerala dosť dobito . A kto je tá druhá čataka? Vyzerala vystrojená ako člen posádky, čo to má vlastne znamenať .
  [10:32:58] Domino Gira:
  „Stojte!“
  Zrúkol aby ich zastavil.
  „Ruky hore!“
  Kto vie čo by urobila Cobaltina záchrankyňa, keby miesto jej pásu držala v rukách fázový pulzátor, ktorý mala prehodený na páse cez rameno. Takto však iba strnula. Cobalt ucítila jej rozhorčenie nad nastalou situáciou. Chakata Cobalt pomaly pustila a dvihla ruky nad hlavu, stále chrbtom otočená k mužovi, ktorý ich vyzval. Cobalt nasledovala jej príkladu, iba s tým rozdielom, že sa pri tom značne spoliehala na oporu, ktorú jej poskytoval pancier na ramene, prednej tlapky druhej chakaty.
  -
  Droidy zahájili protiútok kombináciou navádzaných rakiet a laserových lúčov. Komando bolo nútené ustúpiť späť za roh chodby. Vo svojich radoch však nezaznamenali žiadnu stratu. Dvaja členovia však mali poškodené plášte oblekov laserom. Vo svojej podstate poškodenie nebolo vážne z funkčného hľadiska. Jeho vážnosť spočívala v tom, že z oblekov začala cez poškodené časti unikať tekutá metánová atmosféra. Prenastaviť vnútorný tlak aby sa únik znížil na minimum bolo otázkou krátkej série príkazov.
  -
  Pred dverami do informačného jadra sa sformovala jednotka posledného odporu, zložená z podstatnej časti z organikov. Ich smerom sa prikotúľala malá „loptička“ striebornej farby. Všetci ako jeden si aktivovali deflexnú energetickú ochranu. Čakalo ich však nemilé prekvapenie. Loptička sa otvorila a vydala vysokofrekvenčný zvukový impulz. Obrancovia doplatili na neznalosť technológie svojich súperov. Všetkým organikom praskli ušné bubienky čo ich omráčilo a teda absolútne vyradilo z boja. Padli na zem a držali si ruky na helmách, na miestach kde by mali byť uši. Tých niekoľko droidov vyradili destabilizačné strely. Z dverami sa útočníci nepárali a jednoducho ich nechali rozložiť, rovnako pomocou hmotovo-destabilizačnej technológie. Dvojica zostala strážiť vstup, jeden sa v rozhliadal v miestnosti dátového jadra po panely ktorý zabezpečoval pripojenie diaľkového serverového okruhu, aby ho vyradil a znemožnil tak blokovanie prístupu k informáciám na diaľku, ak by to niekoho na planéte napadlo. Tretí zatiaľ vyhľadával informácie pre ktoré prišli v databáze.

  [11:03:21] Lord_radian:
  ,,Cobalt to som ja Mag, dohodneme sa, že nikto nebude strieľať a ja si otvorím pancier aby si vedela, že som to ja . Dúfam, že sa zaručíš, že ma tvoj spoločník na mieste nerozstrieľa na kúsky. Svoju zbraň som zložil a otváram pancier. " Mag spustil hlaveň svoje zbrane na zem a otvoril strednú časť panciera . ,,Neskutočná bolesť, táto porantaná doba a ten regenerátor bolí ako keby mi tam nahádzali žeravú oceľ." neudražal sa, keď sa dostal na čeretvý vzduch .
  -
  Hľadali informácie spôsobmi a postupmi, že sa z toho nedalo priamo vyčítať čo vlastne chcú ale priamo interpretovať , ich záujem bol akosi náhodný ale len pre tých čo to nechápali . Zobrali dáta a trielili z lode ako namydlené blesky . Neskôr sa to v databáze republiky nazve prvý kontakt s rasou DF4 . A čo je ešte zaujímavejšie incident bol jediný a už sa viacej neobjavili . Ich technologická prevaha však taká zdrvujúca, že zanechali len minimálne stopy.                         .Aj keď si informáciami utekali dosť rýchlo nebol to útek ale vyľmi organizovaný ústup, rozložili na atomi kadžý i len najmenší náznak nebezpečia .

  [11:38:22] Domino Gira:
  Cobalt sa obzrela.
  "Mag!"
  Vyhŕkla ako keby neverila vlastným očiam. Jej šťastie, že vidí tvár niekoho známeho bolo nepopierateľné preto aj druhá chakata nič nepodnikla.
  „Neboj ona ti nič neurobí, teda... pomohla mi utiecť tak myslím...“
  Aj napriek pulzujúcej bolesti v tlapke sa usmiala. Typický Mag.
  „Na rozhovory bude čas neskôr. Mali by sme ísť. Teda ak si niekto z vás nepraje skončiť ako ementál alebo poletujúc vo vákuu.“
  Ozvala sa chakata v pancieri ktorá rozhodne nebola šťastná z ďalšieho zdržania.
  -
  V lodnom systéme zanechali sofistikovaný vírus ktorý mal jediný účel, prepísať záznamy v databáze tak aby nebolo možné zistiť čas, poradie a miesto kam sa dáta odoslali a zároveň odoslané dáta zmazať. Zaujímali sa však ako inak o ukradnutú technológiu kvantového zariadenia. Toto zariadenie po odpálení v atmosfére hviezdy vytvára čiernu dieru ktorá je schopná pohltiť celú slnečnú sústavu. Útočníci samozrejme nemohli dopustiť aby sa táto technológia rozšírila a bola možno raz použitá aj proti nim. Teraz jediný existujúci prototyp odviezla flotila zo sebou.

  [6:44:10] Lord_radian:
  ,,Táto loď k ementálu veru nemá ďaleko, poďme teda a rýchlo, chvala bohu sa mi podarilo z terminálu vytiahnúť mapku lode, je kolos. A primárne hangáry sú všetky v červenom a počítač hlási 80% poškodenie . Budeme musieť ísť do niektorého zo sekundárnych , bohužiaľ 58% z nich je tiež na šrot v červenom poli. Najbližšie je tu !"  Holograf zobrazil cestu k lodi.  To, že sa viznal v systéme bol iba vzácny výsledok toho, že stále to bola ľudská loď a obsahovala aj prekľadateľa takže sa mohol lepšie orientovať aj bez hlbokej znalosti miestného jazyka.

  [6:52:54] Domino Gira:
  „Tvoj priateľ sa tu teda vyzná.“
  Poznamenala nahlas chakata v brnení.
  „Pomôžeš mi s ňou trochu? Aby sme boli rýchlejší!“
  Smerovala k nemu otázku.

  Lord_Radian:
  ,,To, že sa tu vyznám je taká zhoda okolností, keby ste používali iný ako štandardný jazyk tak by som bol stratený . " poznamenal aby sal veci na rovinu . Zavreal poklop bojovej zbroje a podišiel ku kobalt . ,,Môžeme to spraviť tak že ju ja ponesiem a tebe dám zbraň, alebo ju ponesieš ty. Nemám však dôvod veriť nejak úplne, to musíš uznať . A ak by sme ju niesli spoločne tak by sme boli znevýhodnený pri prípadnom útoku.Aj keď ak by sme stretli tých útočníkov tak nám to môže byť vlastne jedno . "

  [6:52:54] Domino Gira:
  Chakata počúvala to čo hovorí a nakoniec prikývla skôr sama pre seba.
  „Ok kryješ mi chrbát a dúfam, že mi do neho nestrelíš. Ja to s ňou nejako zvládnem. Myslím, že ak toto máme prežiť tak si musíme dôverovať. Ten fakt, že všetci chceme ostať nažive je našim spoločným záujmom.“
  Potom sa poobzerala okolo.
  „Takže... hovoríš k hangáru číslo...?“

  Lord_Radian:
  ,,Pomocný hangár číslo osem," povedal a zároveň preveroval na holoprojekcii . Lod bola kompletne rozbombardovaná a každú chvíľu vyskakovali poplašné správy . ,,Je to zle, poďme, všetky cesty sú zničené a tie čo niesú sú vo vákuu. Hlavné hangáre sú totálne na padrť nepoužiteľné. " Veľmi z toho nebol nadšený ale niečo budú musieť vymyslieť . ,,Takže teraz pôjdeme na trejej križovatke v pravo a ..."

  Domino Gira:
  "Povediem nás!" Vyhlásila chakata v brnení. "A mimochodom. Volám sa Blackback, aj keď teraz nie je vidieť prečo..."

  Lord_Radian:
  ,,Dobre, hádam sa dožijeme chvíle pokoja teraz čo najrýchlejšie preč."
  23:06
  ,,A inač ja sa volám Mag, tak podme "

  Domino Gira:
  Vyrazila udaným smerom a rukou, ktorú mala zasunutú pod Cobaltinym ramenom ju pridržiavala pri sebe. Keď míňali druhú križovatku takmer sa zrazili s unikajúcim personálom. "Na nich sa vykašli, sú z obslužného." Zavolala cez plece na Maga aby sa neunúval a šetril energiu exoskeletonu. Keď dorazili na určenú križovatku Black sa postavila tak, aby sa Cobalt mohla z časti oprieť o stenu. Obzrela sa na Maga a rukou mu naznačila, aby chodbu pre istotu skontroloval.

  Lord_Radian:
  Mag prikývol a opatrne vyrazil za roh. Stál tam respektíve sedel polozničený bojový robot. Stále bol schopný efektívne bojovať a momentálne si premeriaval exoskleton . Mag však istotu nečane vystrelil a dalo by sa povedať odparil jeho umelý mozog. Zbrane poklesli . ,,Môžete ísť dúfam, že nestretnem dalších ."

  Domino Gira:
  Blackback za ním vyrazila. "Ku akým systémom máš zo svojho softwareu prístup? Možno by sme mohli jemu podobným..." Ukázala na robota okolo ktorého práve prechádzali. "...prikázať na diaľku deaktiváciu. Nemyslím si, že by sa na tomto vraku niekto ešte staral o bezpečnostné systémy, skôr každý o záchranu svojho krku takže by sme to mohli skúsiť ak sa dá."

  Lord_Radian:
  ,,Mám iba základný prístup, robotické jednotky sú mimo základného prístupu a ako pozerám viac menej autonómne. V tomto obleku niesú rutiny zodpovedné. Ja sa ani tak neobávam, že by sa staral, skôr to, že tu môžu byť poskrývaný ešte funkčné kúsky. Nerád by som aby nám to nejaký napálil rovno do chrbta, mňa nerozstrieľal len preto, že chvíľu váhal, lebo som bol priateľský "

  Domino Gira:
  "Hodila by sa ďalšia zbraň." Poznamenala Cobalt. "Tak poďme a možno nejakú nájdeme niekde pohodenú cestou. Chaosu je tu na to dosť." Pokračovali rovno chodbou až na jej koniec kde sa pripájala na ďalšiu, rovnobežnú z tou po ktorej šli než zahli na križovatke. Black sa ani nepýtala kam, pretože tu už vedela. Bol tu však jeden menší problém. Ako skontrolovať obe strany chodby? "Tu sa opri a čakaj." Prikázala Cobalt. "Ty skontroluj ľavú ja skontrolujem pravú a budem sa aspoň tváriť, že mám zbraň."

  Lord_Radian:
  ,,No fajn tak to skúsme, zbraň by sa hodila to hej len neviem, či na také narazíme bola tú riadna plnka a väčšina niesla pre exoobleky ale mohli by sme nájsť niečo malé .
  Mag sa medzi tým vyklonil za roh , kde mu tesne pred prilbov zablembal obrovský kábel s iskriacim prúdom . Opatrne sa stiahol . Táto časť je čistá a tiež neprestupná."

  Domino Gira:
  Blackback sa vyklonila na opačnú stranu a založila si ruky tak aby predstierala, že v nich drží zbraň. Tam kde chodba na konci tejto odbočky zahýbala videla prebehnúť niekoľko postáv, no ani jedna sa ani len nepozrela jej smerom. "Čisté." Skonštatovala potichu. "Teraz pôjdeme doľava."  Lord_Radian:
  ,,No do riti! Počítač práve oznámil, že žačínajú zlyhávať pomocné zdroje , dlho to nevydrží , teraz bud nájdeme skafandre alebo pôjdeme veľmi rýchlo a dôrazne preč"

  Domino Gira:
  "Nemalo by to byť ďaleko, ale nemáme istotu, že niečo z obsahu hangáru bude ešte funkčné. Takže skôr tie obleky." Blackback ukázala na jedny z dverí po jej pravej strane. "Pozrime sa čo je tam." Navrhla.

  [22:19:07] Lord_radian:
  Mag. Otrhol celé dvere rukavucou obleku. ,,Chvala bohu, že tu majú aj nie pre vás, no tak rýchlo do skafandrov . Musíme zmyznúť než sa ten neznámi niekto nerozhodne odpariť tento ementál lode ."

  [22:22:25] Domino Gira:
  "Správna pripomienka."
  Poznamenala Black a nasadila Cobalt na hlavu helmu. Tá mala so zlomenou prednou nohou problém pretože ju nemohla dostatočne dobre ohnúť a do skafandru sa jej súkalo ťažko. Keď bola Cobalt hotová, Black sa začala starať o seba.
  "Daj mi zbraň, ja to tu postrážim, kým sa ty do toho navlečieš."
  Obrátila sa na Maga.

  [22:30:12] Lord_radian:
  Mag pozorne počúval, čo povie . Pre istotu si dal hore priezor prilby. Pozerať sa na nezúčastnenú pancierovú helmu je trochu neosobné a odcudzujúce . Sám tváril kyslo ako uhorkový kompót. ,,Čo máš na srdci? "

  [22:32:14] Domino Gira:
  "Požičaj mi na chvíľu ten kanón a choď sa prezliecť alebo chceš zostať v tomto? Exoskelet je síce dobrý na boj, ale nie som si istá, či by bol schopný udržať stabilnú atmosféru ak by túto sekciu vymrštilo do voľného vesmíru."

  [23:00:01] Lord_radian:
  ,,Má to utesnenie na krátkodobý pobyt v vákuu , á áno veľmi sa z toho nechcel . Ten kanón ti nepodám, lebo to varianta pre oblek. A teraz nie som náladový je to proste 150 kilová zbraň, čo láme kosti pri výstrele . A nechám si ju až do raketoplánu" mag sa jej držal ako posledného koláča v celej galaxii . ,,Ale pre istotu si zoberiem skafander do boxu na chrbte ."


  Naposledy upravil Radian Erechtenion dňa Št december 05, 2013 6:40 pm, celkom upravené 1 krát.


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Št december 05, 2013 6:40 pm

  Mag:

  Robil presne, pre čo to spomínal . Chcel mať istotu, aby sa náhodou nestalo , že jeho bojový exoskelet zlyhá a on nebude mať inú možnosť len zamrznúť.
  ,,Lepšie ako premoknúť na domovskej planéte, pffff" pomyslel si .
  Exoskeleton sa dal považovať za neohrabaný ale skúsený operátor vie byť skoro rovnako obratný ako bežný človek bez obleku . Mag niečo medzi tým. Ovládal obleky ale nie na nejakej majstrovkej úrovni .
  Opatrne si odložil skafander do bočného puzdra. V prípade potreby mohol byť aj dodatočným pancierovaním .

  ,,Dobre poďme to preskúmať a dúfajme, že návštevníci náhodou netrafili aspoň jeden raketoplán. "

  Ako už viac krát spomínal superdreadnoth bol úplnou ruinou. Kolos držal po kope len kvôli samotnej mase kovu . Loď krvácala a útočník je utvoril brucho a vyvrhol vnútornosti. Teraz už len ticho umierala.


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  GirappAWt
  GirappAWt
  Eklips Trooper
  Eklips Trooper

  Počet príspevkov : 35
  Join date : 01.09.2010

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  GirappAWt za Št december 26, 2013 8:25 pm

  Blackback ich opäť viedla a zdalo sa, že odtiaľto už nápovedu nepotrebuje. Došli však k problému a to doslova. Tým problémom bola pancierová prepážka. Jej bočný displey hlásal:
  Bezpečnostné uzamknutie. Dekompresia v sekcií 9 - 12.
  "Skvelé takže, medzi nami a hangárom je nielen prepážka ale aj kus voľného vesmíru."
  "Prepážku, nechajte na mňa. Ale poď ma sem podprieť."
  Dožadovala sa Cobalt. Tak ju Black z jednej strany podoprela a pomohla jej k panelu. Cobalt najprv vyskúšala klávesnicu. Ibaže ošaliť systém kódom alebo systémom podpríkazov by trvalo pridlho. Z toho dôvodu to vzdala už po dvoch minútach strávených v podpríkazovom rozhraní.
  "Mag, máš v tom niekde EMP cievku a sonický radič?"
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Pi december 27, 2013 10:34 pm

  Mag:

  Trochu mierne znechutene ale musel sa rozlúčiť zo zbraňou . Bol to elektromagnetický urýchľovač a základnou súčasťou bola emp cievka. S vibračným nožom odškeril panel na puške a prepracoval sa až ku cievke. Defakto ju vykostil a vzhľadom k tomu, že aké vysoké nároky sa kladú na konštrukciu sterilnosť a vyváženie magnetov bolo už totálne v háji .

  ,,Tu ho máš máme zrejme len jeden riadny pokus, potom sa zbláznime aby sme našli nejaký celý ."

  Zahodil masívne telo s elektromagnetmi a obzeral sa po sonických radičoch.

  ,,Prechádzali sme popri čistiacej linke na obvody, budem za chvíľku späť,"
  Mag sa rozbehol späť . Sonické čističky by mohli mať ešte nejaké časti v relatívnom poriadku


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  GirappAWt
  GirappAWt
  Eklips Trooper
  Eklips Trooper

  Počet príspevkov : 35
  Join date : 01.09.2010

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  GirappAWt za So december 28, 2013 1:27 pm

  "Čo s tým chceš?"
  "Vyrobím si sonický emitor a z jeho pomocou budem vibrovať častice panela dovtedy, než sa bezpečnostný zámok neodomkne. Ale Mag má pravdu bez stáleho napájania budeme mať iba jeden, nanajviš dva pokusy, kým nevybijeme statické napätie vlastné EMP cievke."
  Zažmúrila oči a rozmýšľala.
  "Musíme ten kanón vykuchať ešte viac. Pusti ma a daj sa do toho."
  Blackback prikývla, pustila ju a siahla po zbrani. Ozval sa zvukový signál a text na obrazovke sa náhle zmenil.
  "Strata umelej gravitácie za... 5... 4..."
  "Nie, nie, nie, nie!"
  Tresla do panela rukou a vzápätí sa odlepila od zeme a vzniesla sa takmer až ku stropu.
  "Skvelé, proste skvelé!"
  Odrazia sa zadnými nohami od steny a priplávala vzduchom k Blackback.
  "Tak sa aspoň pozrieme, čo to tu máme."
  Obe začali rozoberať zbraň. To čo sa Cobalt videlo ako použiteľné si strčila do vrecka skafandra a ostatné nechala voľne poletovať.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za St január 01, 2014 11:14 pm

  Vypnutie gravitácie bolo nevyhnutné ale nepočítal s tým v tom okamihu. Samozrejme magnetické podrážky boli základnou výbavou všetkých exobrnení takže to nebol problém . Nohy dosadli na podlahu s výrazným kovovým zvukom .

  ,,No a teraz sa pozrieme na tie sonické čističky."

  Panel dverí nefungoval a manuál bol čudesne prekrútený .

  ,,No to je teda skvelé!" Rukavicu vboril to medzery pomliaždil solídny kus plechu a elektroniky a ako na potvoru sa mu ukázala čierna priepasť cez, ktorú bolo vidno hviezdy.

  ,,Toľko ku sonickému relé na tom mieste," poznamenal len pre sebe s riadnou dávkou kyslosti. No budú musieť nájsť nejaké.

  ,,Cobalt počuješ ma tu na mieste je bývalé sonické zariadenie totálne v háji, musíme ho nájsť niekde inde . Mám zlý pocit, že slová , je to mraky sa ešte objaví"


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  GirappAWt
  GirappAWt
  Eklips Trooper
  Eklips Trooper

  Počet príspevkov : 35
  Join date : 01.09.2010

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  GirappAWt za So január 11, 2014 8:56 pm

  "Rozumiem."
  Odpovedala do vysielačky otráveným tónom.
  "To teda určite. Divím sa, že v tejto konzerve ešte funguje nejaké napájanie."
  "Idem mu s tým pomôcť."
  Zahlásila Blackback. Cobalt prikývla na súhlas. Vďaka výpadku gravitácie ani taký kanón ako elektromagnetický urýchľovač nevážil viac než pierko a tak s ním nemala problém. Na viac ani druhá chakata nemala pri sebe zbraň takže bude určite užitočnejšia pri hľadaní potrebnej súčiastky. Black sa odrazila od steny a plávala chodbou podobnou rýchlosťou ako keby klusala.
  "V čom by to ešte mohlo byť?"
  Cobalt zauvažovala.
  "Sonické čističky, sonické desonátory, emitory rezonančných polí, fázový repulzor pokiaľ je založený na zvukovom pulze..."
  "Ok, pozriem sa po niečom takom."
  Cobalt zatiaľ začala pokus o zostavenie niečoho, čo by poskytovalo emitoru aspoň striedavé napájanie. Mala v úmysle k tomu použiť energetický článok zbrane, ale chcelo to prepracovať systém prepojenia a hlavne sekvenčné prepojenie vĺn. Zbraň síce strieľala neuveriteľne rýchlo, ale aj tak to nebol stály lúč, ktorý ona potrebovala k napájaniu.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Ne január 26, 2014 6:05 pm

  Mag:

  Opatrene pokračoval ďalej. Loď pomaly krvácala ale mnohé systémy zostávali ešte aktívne teda pripomýnalo to skôr stav ako zombie ale bolo to niečo.

  ,,Napojim sa na tento terminál uvidím, ako sme na tom alebo či mi bude schopný povedať ako sme na tom ."

  ,,Počítač analýzu stavu."

  ,,Primárne fúzne reaktory majú výchylky v nastavení prúdu vodíkovej plazmy. Niejné možné predpovedať presný čas detonácie, odhad pri terajšej degrádácii stabilizátora sú dve hodiny."

  ,,Kurva!"

  ,,Cobalt máme problém, útok loď nezničil ale dofušoval geometriu injektora vodíkovej plazmy počítač odhaduje ešte dve hodiny ale ja to nevidím tak ružovo, budˇto vypadneme čím skorej alebo sa pokusíme s tým niečo spraviť,! Nejakým zázrakom sa uchovalo prepojenie zo strojovňou, ktorá zdá sa nieje totálne rozstrieľaná na franforce. "  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  GirappAWt
  GirappAWt
  Eklips Trooper
  Eklips Trooper

  Počet príspevkov : 35
  Join date : 01.09.2010

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  GirappAWt za St február 05, 2014 10:51 pm

  "Čože?"
  Neudržala sa Blackback.
  "Máme problém otvoriť sprosté dvere a ty chceš opravovať reaktor? Nie... nie na to zabudni."
  Cobalt to ale tak okamžite a jednoznačne ako Blackback nezavrhla.
  "Na ako dlho to vidíš ty?"
  Spýtala sa Maga.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Po február 17, 2014 8:18 pm

  ,,No ja neviem, čo bude rýchlejšie, tento krám sa rozhodol, že nám vybuchne do ksychtu a neviem, čo je rýchlejšie fakt neviem ale musíme sa rozhodnúť."
  Nebolo to ľahké, tlak, ktorý začal bol nesmierne veľký.
  Teraz trebalo rozhodnúť .

  ,,No dobre tak ideme na to demokraticky čo chce náš spoločník . Je to 50 na 50 . Vrhneme sa do jedného alebo druhého ale musíme to spraviť rýchlo."

  Destabilizovaný injektor v reaktore bol tichou smrťou. Žiadne zásadné varovania zaznamenateľné zmyslami .


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Po február 17, 2014 8:19 pm

  ,,No ja neviem, čo bude rýchlejšie, tento krám sa rozhodol, že nám vybuchne do ksychtu a neviem, čo je rýchlejšie fakt neviem ale musíme sa rozhodnúť."
  Nebolo to ľahké, tlak, ktorý začal bol nesmierne veľký.
  Teraz trebalo rozhodnúť .

  ,,No dobre tak ideme na to demokraticky čo chce náš spoločník . Je to 50 na 50 . Vrhneme sa do jedného alebo druhého ale musíme to spraviť rýchlo."

  Destabilizovaný injektor v reaktore bol tichou smrťou. Žiadne zásadné varovania zaznamenateľné zmyslami .


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.
  GirappAWt
  GirappAWt
  Eklips Trooper
  Eklips Trooper

  Počet príspevkov : 35
  Join date : 01.09.2010

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  GirappAWt za Po február 24, 2014 10:20 pm

  "No to je naozaj skvelé!"
  Pomyslela si Blackback.
  "Dvaja inžinieri čo sa vyznajú v technike sa pýtajú mňa čo majú robiť. Moje rozhodnutie nás môže zachrániť alebo zatratiť. Dvere, reaktor, dvere, reaktor... och sakra! Reaktor sa nemusí podariť opraviť, ale nemáme záruku, že sa nám podarí nájsť funkčnú súčiastku ktorú potrebujeme. A ak ju nájdeme... nie je tu žiadna záruka, že v hangári zostal aspoň jeden jediný funkčný raketoplán. Táto vec síce nikam nepoletí ale zatiaľ sa aspoň drží na orbite a ak budeme vysielať núdzový signál snáď nám planéta pošle nejakú pomoc..."
  "Opravme reaktor!"
  Oznámila do vysielačky.
  "Čože?"
  Bola prekvapená Cobalt.
  "Veď si sama vravela, že nevieme otvoriť ani dvere..."
  "Práve preto, čo ak nenájdeme funkčnú potrebnú súčiastku skôr ako to tu vyletí do vzduchu, alebo aj napriek tomu, že ich otvoríme zistíme, že v hangári nezostalo nič použiteľné? Takto sa aspoň udržíme na orbite, nejakú chvíľu..."
  Podložila Blackback svoje rozhodnutie argumentmi ktoré si predtým premyslela.
  "Och... no tak dobre. Všetci do reaktorovej miestnosti! Mag keď si už pri terminály, hodilo by sa aby si natiahol všetko možné info, kým to ešte funguje..."
  Zavelila Cobalt. Vybrala ešte zopár použiteľných súčiastok zo zbrane a odrazom nôh od steny započala svoju plavbu beztiažovým priestorom.
  Radian Erechtenion
  Radian Erechtenion
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 127
  Join date : 28.08.2010
  Bydlisko : Cidela

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Radian Erechtenion za Št marec 27, 2014 12:24 pm

  To z reaktorom ho vytočilo úplne do žerava. Chcel skúsiť prekliať vesmír ale ten sa mu chystal čo chvíľa vybuchnúť rovno do tváre. Tak to radšej nechal na pokoji.

  ,,Skúsim otvoriť, čo sa dá. Cesta je pomerne schodná interné štruktúry ochranného plášťa na reaktore to solídne z našej strany vydržalo. Tak mám to niečo sa podarilo, dúfajme, že ty jedny dvere majú funkčné manuálne ovládanie. "

  ,,Gravitácie je aktívna len niekde a hlási mi tam prasknuté potrubia s rezervným chladiacim médiom. Rozsah sa dozvieme až neskôr . Na miest. "

  ,,Zapájam bezdrôtové spojenie počítača obleku na dostupné body hádam nás upozorní na niektoré nie zjavné smrti nebezpečné eventuality. "


  __________________
  Výlet na koniec Galaxie Samara_the_Justicar_by_Stealthero
  By the code I will serve you. Your choices my choices, your morals are my morals, your wished are mi code.

  Sponsored content

  Výlet na koniec Galaxie Empty Re: Výlet na koniec Galaxie

  Odoslať  Sponsored content


   Práve je St máj 27, 2020 9:19 pm