Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren

  An-Tarxamon
  An-Tarxamon
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 100
  Join date : 28.08.2010

  Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren Empty Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren

  Odoslať  An-Tarxamon za Ne január 16, 2011 11:13 am

  Meno: Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren

  Prezývka: "Ioare"

  Vek: 1232 rokov (mladší vek)

  Rasa: Elf-strážca lesa

  Pohlavie: Muž

  Povolanie: Hraničiar

  Výstroj: Prilba s priezorom na oči a nos s ústami, pevné a ľahké brnenie kryjúce hruď a chrbát, predĺžené na stehná z bokov, krúžkové závesy siahajúce po dolnú tretinu lýtok vzadu spojené. Celé brnenie je zdobené ornamentmi Ionarenu a jeho rodu. Kožené chrániče predlaktí.
  Jaseňový luk, šípy, elfská dýka, ľahká šabľa, plášť, roh.

  Povaha: Pokojný a rozvážny, občas sa prejaví búrlivejšie, pretože napriek jeho veku je stále ešte mladý. Ako strážca lesa nosí vznešené ideály a ako iní elfovia, má rodovú pamäť. Z jeho rodiny však pochádzajú tragické spomienky a sám je k životu skeptický. Je však odhodlaný. Vo voľných chvíľach rád medituje a pozoruje hviezdy.

  Životopis:
  Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren sa narodil v Ionarene, o čom vraví jeho prívlastok. Od mlada bol vedený k boju a umeniu streľby s lukom. Ako veľmi mladý zažil niekoľko ťažení, no po definitívnom obrátení Ionarenu na obranu sa utiahol a pridal k hraničiarom. Usilovným tréningom sa čoskoro stal príslušníkom elity.

  Jeho srdce krátko na to zatúžilo po láske, no tragické spomienky, ktoré mu zanechala jeho rodina mu neumožňovali oddať sa naplno druhej bytosti. Snažil sa vzdorovať, no po sklamaniach prešiel do rezignácie. Stále verí, že láska ho niekde čaká, no je to skôr už len zo zvyku a túto možnosť pripúšťa len okrajovo.

  Cesty ochrany Ionarenu viedli už mnohokrát za hranice a on v tom našiel naplnenie a upokojenie svojej mladej duše. Niekoľkokrát zablúdil aj do Nurusininu, ktorý mu veľmi učaroval. Sem-tam sa vydal na cesty aj mimo svojho poslania, lebo skrátka chcel.

  Rád sa zdržiaval v lesoch, ktoré sú jeho dušou a ktoré prisahal chrániť a to kdekoľvek, kde sa práve nachádza. Meditácia bola a je zdrojom jeho sily, najmä v tomto prostredí. Rovnako v hviezdach hľadal upokojenie a dávne príbehy. Vďaka príbehom nim sa stal vynikajúcim rozprávačom a spoločníkom, ale on radšej ušiel do samoty, kde vždy našiel istotu.

  Za tie roky pochytil množstvo skúseností a pomerne ľahko sa dostáva z obtiažnych situácií, hlavne preto, lebo sa naučil zvládať búrlivé rysy povahy mladých elfov a tým si ich prestal spôsobovať.

  V ďalších rokoch sa zúčastnil aj niekoľkých bitiek ako žoldnier, ale bol znechutený štýlom života v táboroch a tak nebojoval priamo, ale ak to situácia žiadala, slúžil ako prieskumník, respektíve tak, aby sa nestýkal so zvyškom tábora. Čo však nevylučuje pár priateľov, ktorých medzi nimi nadobudol.

  Po tejto pseudokariére teda ďalej blúdil svetom, aby zaistil bezpečnosť Ionarenu a podieľal sa na niekoľkých bitkách, ktoré udržali jeho integritu. Stále blúdi lesmi a neprestáva obdivovať spev hviezd. Stále má najradšej samotu, kde najlepšie počuje volanie krivdy a nebezpečenstva. Neprestal hľadať informácie o nepriateľoch, no v skutočnosti by sa dalo definovať, že hľadá sám seba. Je teda otázne, či chce prijať výsledok konca svojho hľadania.


  __________________
  Ioarhwënnion tal Qûian-Nettaryä ennai Ionaren Sige-2
  "In eternal silence I can find everything..."

   Práve je St máj 27, 2020 10:32 pm