Prológ - Úsvit temnoty

  An-Tarxamon
  An-Tarxamon
  Eklips Engineer
  Eklips Engineer

  Počet príspevkov : 100
  Join date : 28.08.2010

  Prológ - Úsvit temnoty Empty Prológ - Úsvit temnoty

  Odoslať  An-Tarxamon za Št január 13, 2011 5:41 pm

  Správy, ktoré sa dostali do Nurusininu, Lirijskej obchodnej federácie, Ionarenu a ďalších krajov po zvláštnych udalostiach a meteorologických úkazoch nad krajinou, mali v obsahu asi takýto charakter.

  https://www.youtube.com/watch?v=GLC52KvFN7A&NR=1

  Nočná obloha pamätala dávne príbehy a vedela rozprávať legendy o bytostiach, ktoré boli pri počiatku tohto sveta. No to, čo malo prísť, prekonávalo všetko, čo sa nezmazateľne vpísalo do riadkov krajiny.

  Všetko sa začalo na jednom opustenom priestranstve, ktoré bývalo svätyňou dávneho kultu. Ornamenty ale už vybledli a kamene ohlodal zub času. Pod rúškom noci sa tu začali schádzať postavy v kapucniach, ktoré niesli zástavy oka so slzou, nad ktorým sa čnela koruna. Zástava mala fialové pozadie a zlatý znak a ornamenty.

  Postavy utvorili polkruh pred oltárom a čakali na príchod veľkňaza. Ten prišiel s presnosťou loviaceho orla a otvoril knihu.

  „Je všetko pripravené?“ spýtal sa netrpezlivo.

  „Ako ste prikázali náš majster,“ úslužne odpovedal jeden z polkruhu, „oblasť je zabezpečená, nie je nič, čo by mohlo narušiť obrad.“

  „Výborne, začnite so zaklínaním,“ povedal majster ľadovo.

  Postavy začali odriekať slová v zabudnutom jazyku a majster kreslil prstom ornamenty na oltári. Prst mal zodratý do krvi, ale takto to malo byť. Ornamenty žiarili a začali vytvárať akúsi bránu. Tlmené hučanie zosilnelo a brána žiarila do tmy noci. Učeníci vystreli ruky a energia, ktorá z nich začala prúdiť posilňovala priechod. Priechod do sféry démonov.

  „Zabezpečte portál!“ vykríkol veľkňaz.

  Niekoľko učeníkov vybehlo, tak aby neporušili formáciu, a priložilo ruky k vibrujúcej energii, ktorá nadobudla jasný tvar šesťuholníka, dostatočne veľkého na priechod tých najsilnejších stvorení. Obraz v bráne sa začal mihať a nadobúdal obrysy postavy.

  „Neudržíme to, majstre!“ vykríkol jeden z tých, ktorí udržiavali portál. Zariekavači naďalej pokračovali bez zmeny.

  „Už to skoro bude!“ vyhŕkol majster.

  Jeden z učeníkov začal zrazu krvácať zovšadiaľ a na tele sa mu otvárali nové a nové rany. Padol mŕtvy. Postava v bráne vystrčila ruku a zmočila ju v krvi padlého. Brána sa chvela a aj veľkňaz na okamih zaváhal. Ale všetka práca a obeta sa vyplatila. Postava posilnená obetou prešla do hmotného sveta a vystrela sa hrdo vo svojej výške a jej brnenie matne žiarilo v okrovej farbe.

  „Neuveriteľné ...“ veľkňaz len udivene šeptal.

  „Som, Amanitar, démon priechodník z démonických sfér a očakávam rozkazy, samozrejme výmenou za rozumnú cenu,“ povedala postava hromovým hlasom. Do výšky sa čnela do veľkosti asi šiestich yardov (5,4 metra) a jej zjav vyľakal aj učeníkov, ktorí cúvli do úctivej vzdialenosti.

  Majster prekonal počiatočné ohromenie a zvolal do noci: „Na toto sme čakali! Teraz, sme konečne silní a zmeníme tvár tohto sveta na nepoznanie!“

  Démon jastril očami do noci a len počúval, čo ho čaká.

  „Mnohé kniežastvá, kráľovstá, či enklávy nami pohŕdali. Zaplatia za to!“ majster pokračoval v prehovore, „Ich vojny znesvätili zem, sú nehodní, aby tu ďalej žili a kráčali. Prevedieme čistku, katarziu tohto sveta! Nurusinin, Lirijská obchodná konfederácia, Ionaren a to je len počiatok!“

  Príslušníci kultu sa vyľakane krčili v protiklade so svojim veľkňazom, z ktorého sálalo odhodlanie a zúrivosť. Tá bola hnacím motorom celej tejto mašinérie. Reťazec nekonečných krívd, ktorý začal dávno a mal byť čoskoro preťatý.

  Majster ukázal rukou do tmy a povedal: „A ty, Amanitar, choď, vypusť všetky sily zabudnutých príbehov a vykonaj pomstu na nehodných. Umuč a znič všetkých, ktorí nezdieľajú pravý smer.“

  Na to sa démon pobral a zmizol v tme. V tieni kapucne bolo vidieť veľkňazov úsmev. Katarzia začala...
  __________________
  Prológ - Úsvit temnoty Sige-2
  "In eternal silence I can find everything..."

   Práve je St máj 27, 2020 10:29 pm